Bielsko-Biała: parkingi w ramach PPP. Miasto szuka inwestora

2011-12-12 14:20
Parkingi wielopoziomowe, Bielsko-Biała
Autor: UM Bielsko-Biała

Władze Miasta Bielsko-Białej chcą wybudować parkingi w centrum miasta. Samorząd województwa chce zrealizować przedsięwzięcie w ramach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne). Gmina Bielsko-Biała ogłosiła postępowanie w trybie koncesji na prace budowlane. Podmioty zainteresowane inwestycją mogą zgłaszać swoją kandydaturę do 18 stycznia 2012 roku.

Parkingi wielopoziomowe, Bielsko-Biała
Autor: UM Bielsko-Biała Parking wielopoziomowy przy ul. Broniewskiego - wizualizacja

Władze miasta Bielska-Białej wyszły z inicjatywą wybudowania parkingów w mieście. Inwestycja miałayby zostać zrealizowana w formule PPP (partnerstwo publiczno-prywatne).
Podmioty, które są zainteresowane inwestycją proszone są o zgłaszanie kandydatur do 18 stycznia 2012 roku.

Przeczytaj również: Warszawa: parkingi podziemne w systemie PPP

Nowe parkingi dla miasta

Gmina Bielsko-Biała ogłosiła postępowanie w trybie koncesji na prace budowlane na zaprojektowanie, wybudowanie, sfinansowanie oraz zarządzanie, co najmniej dwoma płatnymi parkingami w centrum miasta.
Według założeń inwestycja zakłada wybudowanie wielopoziomowych parkingów wraz ze strefą płatnego parkowania. Władze województwa zakładają, że inwestycja powinna zostać zrealizowana w systemie PPP (partnerstwo publiczno-prywatne).
Celem projektu jest przede wszystkim kompleksowe rozwiązanie problemów parkingowych w centrum miasta. Ponadto, inwestycja ma za zadanie poprawić jego estetykę.

Parkingi wielopoziomowe - lokalizacja

Gmina wskazała cztery potencjalne lokalizacje dla inwestycji. Wielopoziomowe parkingi mogą zostać wybudowane, przy ulicach: Kopernika i Cieszyńska, Cyniarksa i Plac Wojska Polskiego,Broniewskiego i PCK oraz Słowackiego i Sienkiewicza.

Prace budowlane w ramach budowy parkingów - szczegóły

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej