Bielsko-Biała: parkingi w ramach PPP. Miasto szuka inwestora

2011-12-12 14:20
Parkingi wielopoziomowe, Bielsko-Biała
Autor: UM Bielsko-Biała

Władze Miasta Bielsko-Białej chcą wybudować parkingi w centrum miasta. Samorząd województwa chce zrealizować przedsięwzięcie w ramach PPP (partnerstwo publiczno-prywatne). Gmina Bielsko-Biała ogłosiła postępowanie w trybie koncesji na prace budowlane. Podmioty zainteresowane inwestycją mogą zgłaszać swoją kandydaturę do 18 stycznia 2012 roku.

Parkingi wielopoziomowe, Bielsko-Biała
Autor: UM Bielsko-Biała Parking wielopoziomowy przy ul. Broniewskiego - wizualizacja

Władze miasta Bielska-Białej wyszły z inicjatywą wybudowania parkingów w mieście. Inwestycja miałayby zostać zrealizowana w formule PPP (partnerstwo publiczno-prywatne).
Podmioty, które są zainteresowane inwestycją proszone są o zgłaszanie kandydatur do 18 stycznia 2012 roku.

Przeczytaj również: Warszawa: parkingi podziemne w systemie PPP

Nowe parkingi dla miasta

Gmina Bielsko-Biała ogłosiła postępowanie w trybie koncesji na prace budowlane na zaprojektowanie, wybudowanie, sfinansowanie oraz zarządzanie, co najmniej dwoma płatnymi parkingami w centrum miasta.
Według założeń inwestycja zakłada wybudowanie wielopoziomowych parkingów wraz ze strefą płatnego parkowania. Władze województwa zakładają, że inwestycja powinna zostać zrealizowana w systemie PPP (partnerstwo publiczno-prywatne).
Celem projektu jest przede wszystkim kompleksowe rozwiązanie problemów parkingowych w centrum miasta. Ponadto, inwestycja ma za zadanie poprawić jego estetykę.

Parkingi wielopoziomowe - lokalizacja

Gmina wskazała cztery potencjalne lokalizacje dla inwestycji. Wielopoziomowe parkingi mogą zostać wybudowane, przy ulicach: Kopernika i Cieszyńska, Cyniarksa i Plac Wojska Polskiego,Broniewskiego i PCK oraz Słowackiego i Sienkiewicza.

Prace budowlane w ramach budowy parkingów - szczegóły

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej