Warszawa: parkingi podziemne w systemie PPP

2011-11-25 17:58
Plac Trzech Krzyży w Warszawie
Autor: mat.: UM Warszawa Plac Trzech Krzyży, Warszawa

Urząd miasta Warszawy wybuduje parkingi podziemne w systemie PPP. Przetarg na wybór partnera prywatnego tej inwestycji ma być ogłoszony w lutym 2012 roku. Ale wykonawcę sześciu parkingów poznamy dopiero w grudniu przyszłego roku.

Parkingi podziemne w systemie PPP

Urząd miasta Warszawy przygotowuje kolejną inwestycję w systemie PPP. Magistrat chce wybudować parkingi podziemne w najruchliwszych częściach miasta. Parkingi mają być w Śródmieściu i na Żoliborzu: pod ulicami Emilii Plater i Wybrzeże Gdańskie oraz pod placem Trzech Krzyży, placem Powstańców Warszawy, placem Teatralnym i placem Wilsona. Łącznie planowanych jest 2,3 tys. miejsc postojowych dla samochodów.

Niestety, na nowe parkingi w Warszawie trzeba będzie trochę poczekać. Przetarg na wybór partnera prywatnego, który w ramach partnerstwa prywatno publicznego będzie odpowiadał za inwestycje miasto ma ogłosić w lutym 2012 roku. Na negocjacje z zainteresowanymi i wybranie najkorzystniejszej oferty urzędnicy dają sobie ponad pięć miesięcy... Tak więc wykonawcę sześciu wielopoziomowych parkingów podziemnych poznamy dopiero w okolicach grudnia 2012 roku.
Podziemne parkingi w Warszawie mają kosztować 230 mln złotych.

Partnerstwo publiczno prywatne wg urzędu miasta Warszawa

Po stronie partnera prywatnego, którego wybierze miasto będzie sfinansowanie inwestycji, opracowanie projektu parkingów i ich wybudowanie. Prywatny partner będzie zarządzał parkingami przez czas określony w umowie i zarabiał na opłatach parkingowych oraz wynajmie powierzchni handlowo-usługowych.

Być może w umowie pojawią się zapisy odnośnie maksymalnej stawki za godzinę parkowania. Miasto może również chcieć określić o ile cena parkowania na tych parkingach może być wyższa od ceny parkowania w strefach niestrzeżonego, płatnego parkowania na mieście.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej