Orco Property: budujemy dalej! Złota 44 przed EURO 2012

2010-10-08 12:32
Złota 44
Autor: brak danych

Wojewoda Mazowiecki utrzymał w mocy pozwolenie na budowę wieżowca Złota 44 w centrum Warszawy. Orco Property może ponownie wkroczyć na plac budowy i kontynuować inwestycję na podstawie ostatecznej i wykonalnej decyzji.

- Decyzja Wojewody Mazowieckiego potwierdziła to, co wszyscy wiedzieliśmy od początku: że Złota 44 jest bardzo skrupulatnie przygotowaną inwestycją, która spełnia wszystkie polskie normy i regulacje. Cieszymy się z decyzji Wojewody; oznacza ona bowiem, że będziemy mogli wejść na plac budowy w ciągu 8-12 tygodni. Już wkrótce Warszawa będzie mogła pochwalić się wspaniałym wieżowcem przed całym światem – mówi Jean-Francoise Ott, prezes Orco Property Group. – Co równie ważne, decyzja ta pozwala ukończyć w Warszawie unikalny projekt mieszkaniowy z korzyścią dla naszych klientów, akcjonariuszy oraz inwestorów.

Zobacz koniecznie: Złota 44: Pozwolenie na budowę nadal do rozstrzygnięcia przez Wojewodę, NSA oddalił skargę kasacyjną

Wojewoda Mazowiecki uznał 7 października 2010 r., że firma Orco Property uzyskała pozwolenie na budowę w oparciu o bezsprzecznie prawidłową dokumentację i wypełniła wszystkie nałożone na nią obowiązki proceduralne. Oznacza to, że budowa apartamentowca Złota 44 autorstwa Daniela Libeskinda może być kontynuowana, a wszystkie argumenty, które podnosiła 7-osobowa grupa przeciwników inwestycji zostały odrzucone.

Zobacz koniecznie: Złota 44 - 40 proc. apartamentów sprzedane w jedną noc

Orco zapewnia, że zrobi wszystko, aby ukończyć projekt przed EURO 2012.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej