OPB Holding zbuduje amfiteatr za 26 mln zł w Ostródzie

2010-12-14 9:28
Amfiteatr w Ostródzie
Autor: OPB Holding

Ostródzki amfiteatr, który ma stanąć na nadbrzeżu jeziora Drwęckiego, będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Budowa rozpocznie się w styczniu 2011 r. Ostateczny termin zakończenia prac przewidziano na maj 2012 r. Całkowita wartość inwestycji to prawie 26 mln zł, z czego 85% stanowią pieniądze pozyskanie z funduszy unijnych.

- Jesteśmy dumni z wygrania tego przetargu. Konkurowaliśmy z największymi polskimi i zagranicznymi firmami i konsorcjami – komentuje Ireneusz Słowik, prezes OPB Holding. – Decyzja władz miasta o wyborze naszej firmy potwierdza, że OPB Holding jest rzetelnym i odpowiedzialnym partnerem posiadającym wystarczające możliwości i środki do realizacji nawet najbardziej wymagających inwestycji budowlanych – dodaje Słowik.

Zobacz koniecznie: Ostróda: kolejny obiekt Condohotels Group oddany do użytku

Amfiteatr będzie w całości zadaszony, co pozwoli wydłużyć sezon występów przynajmniej od maja do września. Na widowni będzie mogło zasiąść około 2,5 tys. osób. Scena będzie przystosowana do organizacji koncertów muzycznych, występów estradowych, tanecznych i teatralnych.

- Bardzo się cieszymy, że przetarg wygrała ostródzka firma, z którą już od kilku lat wspólnie budujemy wizerunek i potencjał Ostródy, jako atrakcyjnej destynacji turystycznej – mówi Olgierd Dąbrowski, zastępca burmistrza Ostródy. – OPB Holding dzięki trzem wybudowanym obiektom hotelowym stworzył prawie 400 nowych, luksusowych miejsc noclegowych, a w planach firmy jest jeszcze pięciogwiazdkowy hotel z ponad 150 pokojami i bogatym zapleczem konferencyjno-rekreacyjnym. Razem z OPB Holding wybudowaliśmy już m.in. wyciąg dla narciarzy wodnych, który jest niewątpliwą atrakcją ściągającą rokrocznie setki odwiedzających.

Budowa amfiteatru to jeden z projektów realizowanych w Ostródzie mających służyć rewitalizacji nadbrzeża Jeziora Drwęckiego. Oprócz niego powstanie tu także promenada, ścieżki rowerowe, parking oraz umocniona zostanie linia brzegowa jeziora.


OPB Holding
OPB Holding jest przedsiębiorstwem prowadzącym działalność inwestycyjną i budowlaną (od 21 lat) na terenie Warmii i Mazur. Oprócz inwestycji hotelowych (Rezydencja Willa Port, Hotel Platinum, w budowie -  Willa Port Resort), OPB Holding zaprojektował i wybudował 9 osiedli mieszkalnych w Ostródzie (w budowie - apartamentowiec nad brzegiem jeziora Drwęckiego) w Ostródzie oraz 2 osiedla w Olsztynie, w tym luksusowy kompleks o nazwie Belweder liczący prawie 500 mieszkań. Wśród zrealizowanych inwestycji komercyjnych należy wymienić: pasaż mieszkalno-usługowy w centrum Ostródy, Galerię Centrum Ostróda, a także budynek marketu budowlanego Jasam w Ostródzie, biurowiec firmy Kross w Przasnyszu oraz Galerię Centrum w Iławie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej