Okucia okienne Roto: system NX zastąpi NT

2017-11-21 18:16
Roto NX
Autor: Marek Wielgo

W 2018 r. firma Roto Frank wprowadzi na rynek zmodyfikowane okucia rozwierno-uchylne do okien i drzwi balkonowych. W perspektywie kilku lat zastąpią one dotychczasowe okucia, których Roto sprzedało na świecie przeszło pół miliarda.

Swoje nowe okucia okienne rozwierno-uchylne niemiecki producent oznaczył symbolem NX. O ich zaletach, oraz o powodach rezygnacji z produkowania popularnych okuć NT, opowiadali szefowie Roto Frank w czasie międzynarodowej konferencji prasowej w Böblingen koło Stuttgartu.

Prezes ds. finansowych Roto Frank Michael Stangier zaczął jednak od informacji o gwałtownie rosnących kosztach zakupu surowców: aluminium, stali i cynku. Producenci okien i drzwi balkonowych, którzy stosują w nich okucia Roto, muszą więc liczyć w najbliższym czasie z kilkuprocentową podwyżką ich cen.

Najwyraźniej firma liczyła się z takim scenariuszem, bo kilka lat temu zaczęła prace badawcze, których efektem są właśnie okucia NX. Przede wszystkim są one lżejsze od NT, bo złożone z mniejszej liczby elementów. A równocześnie Roto NX mogą być stosowane w oknach z dużym i ciężkim przeszkleniem. Ponadto nowy system gwarantuje prostszy i szybszy montaż. I co ważne, nowe okucia ułatwiają automatyzację produkcji okien. Dodajmy jeszcze, że nowe okucie NX – według zapewnień producenta - zapewnia lepszą ochronę antywyważeniową, np. klasa RC2 w pozycji uchylnej.

– Wolter powiadał, że „lepsze jest wrogiem dobrego”. My zmieniliśmy to motto w odniesieniu do Roto NX na „lepsze jest przyjacielem dobrego” – żartował Hartmut Schmidt, dyrektora ds. innowacji produktu w Roto Frank.

Patrz także: firma Roto rzuciła wyzwanie Veluksowi i Fakro>>

Konferencja Roto
Autor: Marek Wielgo

Okucia NX są produkowane w fabrykach w Leinfelden (Niemcy), Kalsdorf (Austria) i Lövö (Węgry). Prezes Roto Frank Eckhard Keill poinformował, że z okuć NT korzystają firmy okienne z 55 krajów. Operacja wymiany systemu na NX potrwa więc najpewniej kilka lat. W pierwszej kolejności Roto zaproponuje ten krok swoim niemieckim, rosyjskim i rumuńskim klientom.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej