Obwodnica Pabianic: budowa wiaduktów. Zobacz zdjęcia

2011-12-02 13:11
Obwodnica Pabianice
Autor: Firma Gotowski konstrukcje wiaduktu - montaż

W Bydgoszczy montowane są konstrukcje wiaduktów na budowanej obwodnicy Pabianic. Obwodnica jest pierwszym fragmentem trasy S14 na terenie miasta. Zobacz, jak wygląda budowa wiaduktów w ramach inwestycji.

Firma Gotowski, będąca jednym z podwykonawców budowy obwodnicy Pabianic, dostarcza konstrukcje pod budowę dwóch wiaduktów w ramach inwestycji. Konstrukcje dostarczane są w częściach, ze względu na duże gabaryty.

Przeczytaj również: Warszawa: biurowiec Zebra Tower uzyskał certyfikat LEED Gold

Obwodnica Pabianic z dwoma wiaduktami

Konstrukcje wiaduktów na budowanej obwodnicy Pabianic, będą pierwszym odcinkiemj trasy S14, który budowany jest na terenie Budgoszczy. Aktualnie konstrukcje wiaduktów są przewożone na plac budowy, gdzie są scalane.
W ramach inwestycji zostaną wybudowane dwa wiadukty. Pierwszy z nich (WD-8) umożliwi przejazd nad obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr 71 9 ul. (Lutomierska) z centrum Pabianic w kierunku Konstantynowa Łódzkiego. Konstrukcja wiaduktu będzie jednocześnie elementem węzła Pabianice i umożliwi zjazd z drogi ekspresowej do miasta. Wiadukt o szerokości 11,5 metra będzie miał konstrukcję łukową. Obiekt oprócz jezdni zostanie wyposażony w 1,5 metrowy chodnik. Przęsło wiaduktu będzie miało 65 metrów.

Jak będą budowane konstrukcje?

- Żelbetowa płyta ustroju nośnego podwieszona zostanie do stalowych łuków za pomocą want. W Bydgoszczy powstała także konstrukcja sąsiedniego wiaduktu (WD-7), który zostanie zmontowany na lokalnej drodze Petrykozy-Szynkielew. Ten obiekt, ma podobną konstrukcję. Będzie też nieco dłuży – liczy 80 metrów długości.
Konstrukcje docierają z Bydgoszczy do Pabianic ze względu na duże gabaryty w częściach. Są one scalane już na placu budowy. Nasza firma będzie też odpowiedzialna za ich zabezpieczenie antykorozyjne. - wyjaśnił Paweł Pietraszak, dyrektor produkcji ds. technicznych, firma Gotowski.

Obwodnica Pabianic

Obwodnica Pabianic przebiega wzdłuż granicy administracyjnej Łodzi i gminy Ksawerów. Dalej od planowanego w przyszłości węzła Lublinek biegnie po północno-zachodniej stronie miasta Pabianice, do węzła Dobroń, gdzie połączy się z istniejącą drogą krajową nr 14. Na odcinku Lublinek - obwodnica została zaplanowana jako droga ekspresowa S 14.

  • Inwestor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Wykonawca: Konsorcjum w składzie: Herman Kirchner Polska -Lider,
    Herman Kirchner Bauuntenehmung GmbH - partner,
    Strabag Sp. z o.o. - partner,
    Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor - partner,
  • Podwykonawca kwalifikowany: - Firma „Gotowski” BKiP Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej