Obwodnica Olkusza. Eurovia wykona roboty drogowe

2012-03-30 9:47
DK74 obwodnica Kraśnika
Autor: GDDKiA

Już w przyszłym roku zostanie wybudowana obwodnica Olkusza. Inwestor przedsięwzięcia, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, podpisał umowę z wykonawcą. Roboty drogowe w ramach projektu wykona Eurovia.

Północno-południowa obwodnica Olkusza, to inwestycja, do której władze woj. małopolskiego przygotowywały się od sześciu lat. W 2006 roku, rozpoczęto opracowywanie projektu budowlanego, nad którym pracowały samorządy województwa, powiatów i gmin. Natomiast grunty pod budowę zakupiono w 2009 roku. Wreszcie przyszedł czas na realizację.

Inwestor budowy, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisał 29 marca, umowę z generalnym wykonawcą. Roboty drogowe wykona wybrana w przetargu Eurovia. Budowa ma zostać ukończona w ciągu 18 miesięcy od podpisania kontraktu. Obwodnica pochłonie 26 mln złotych, z czego 22 mln złotych, to dotacje unijne z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obwodnica Olkusza

Obwodnica Olkusza będzie miała ok. 7,5 km długości. Droga będzie przebiegać od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 791 z Chrzanowa na os. Młodych. Dalej będzie prowadziła wzdłuż osiedla Młodych i Pakuska, aż do drogi krajowej nr 94, potem ul. Zagaje, wzdłuż torów kolejowych, aż za przejazdem kolejowym w Rabsztynie, dojdzie do drogi wojewódzkiej nr 783 na Wolbrom.
Obwodnica docelowo odciąży mocno zakorkowane drogi lokalne, szczególnie ul. Kościuszki w Olkuszu. Według Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Krakowie, to właśnie ta ulica jest najbardziej zakorkowaną drogą w całej Małopolsce. Średnio w ciągu doby przejeżdża nią ponad 17 tys. aut. Obwodnica ma być gotowa jesienią 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej