Obwodnica Olkusza. Eurovia wykona roboty drogowe

2012-03-30 9:47
DK74 obwodnica Kraśnika
Autor: GDDKiA

Już w przyszłym roku zostanie wybudowana obwodnica Olkusza. Inwestor przedsięwzięcia, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie, podpisał umowę z wykonawcą. Roboty drogowe w ramach projektu wykona Eurovia.

Północno-południowa obwodnica Olkusza, to inwestycja, do której władze woj. małopolskiego przygotowywały się od sześciu lat. W 2006 roku, rozpoczęto opracowywanie projektu budowlanego, nad którym pracowały samorządy województwa, powiatów i gmin. Natomiast grunty pod budowę zakupiono w 2009 roku. Wreszcie przyszedł czas na realizację.

Inwestor budowy, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisał 29 marca, umowę z generalnym wykonawcą. Roboty drogowe wykona wybrana w przetargu Eurovia. Budowa ma zostać ukończona w ciągu 18 miesięcy od podpisania kontraktu. Obwodnica pochłonie 26 mln złotych, z czego 22 mln złotych, to dotacje unijne z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obwodnica Olkusza

Obwodnica Olkusza będzie miała ok. 7,5 km długości. Droga będzie przebiegać od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 791 z Chrzanowa na os. Młodych. Dalej będzie prowadziła wzdłuż osiedla Młodych i Pakuska, aż do drogi krajowej nr 94, potem ul. Zagaje, wzdłuż torów kolejowych, aż za przejazdem kolejowym w Rabsztynie, dojdzie do drogi wojewódzkiej nr 783 na Wolbrom.
Obwodnica docelowo odciąży mocno zakorkowane drogi lokalne, szczególnie ul. Kościuszki w Olkuszu. Według Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Krakowie, to właśnie ta ulica jest najbardziej zakorkowaną drogą w całej Małopolsce. Średnio w ciągu doby przejeżdża nią ponad 17 tys. aut. Obwodnica ma być gotowa jesienią 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej