Obwodnica Góry Kalwarii. Które firmy budowlane przejdą do II etapu?

2014-01-30 17:28
Obwodnica Góry Kalwarii
Autor: GDDKiA Mapa sytuacyjna dla obwodnicy Góry Kalwarii

Nowych inwestycji na drogi w Polsce jest mniej, nic więc dziwnego, że cała plejada firm budowlanych specjalizujących się w infrastrukturze drogowej interesuje się każdym tego typu przetargiem. Aż 18 firm i konsorcjów chce budować 9-kilometrowy odcinek obwodnicy Góry Kalwarii

GDDKiA (odział mazowiecki) otworzyła zgłoszenia firm budowlanych, które chciałyby złożyć swoje oferty w przetargu na budowę obwodnicy Góry Kalwarii -  5,1 km w ciągi krajowej nr 79 i 3,9 km w ciągu drogi nr 50.
Nowa droga ma mieć dwie 2-pasmowe jezdnie, będą wybudowane trzy węzły i drogi do terenów przyległych, kilka obiektów inżynierskich, podziemna infrastruktura i urządzenia ochrony środowiska. Generalny wykonawca będzie miał na realizację zadania maksymalnie 38 miesięcy od daty zawarcia umowy, do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca.
W pierwszym etapie przetargu bierze udział 18 firm i konsorcjów. Do kolejnego etapu – czyli do złożenia ofert – GDDKiA zaprosi tylko te podmioty, które przejdą pozytywną weryfikację. Póki co, na liście są następujące

firmy budowlane:

Budimex, Skanska, Energopol – Szczecin, Astaldi (Włochy), BUNTE Polska, IDS-BUD, Mostostal Warszawa

oraz konsorcja:

Obrascon Huarte Lain (lider z Hiszpanii) + OHL ŻS (Czechy) + firma Molewsk z Włocławka, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR (lider z Zawiercia) + firma Planeta z Warszawy, Max Bögl Polska (partner konsorcjum reprezentujący wszystkich partnerów) + Max Bögl Bauunternehmung + Max-Bögl-Straβe, POL-AQUA (lider) + DRAGADOS (Hiszpania), Mota – Engil Central Europe (lider z Krakowa) + Mota Engil Engenharia e Construcao z Portugalii, Strabag (polski lider)  + HELIT+WOERNER Sp. z o.o. z Wrocławia, Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „Mosty – Łódź (lider) + Firma Budownictwo Drogowe JARPOL z Warszawy + Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, Aldesa Construcciones Polska (lider) + Aldesa Construcciones z Madrytu, MIRBUD )lider ze Skierniewic) + Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” z Piotrkowa Trybunalskiego,  PORR Polska (lider) + Teerag Asdag Aktiengesellschaft z Austrii + Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty”, Bilfinger (lider) + POL-BUD Pomorze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej