Obwodnica Gdowa. Polimex-Mostostal wykona roboty drogowe

2012-03-06 15:49
Roboty drogowe
Autor: GDDKiA Roboty drogowe

W województwie małopolskim wkrótce ruszą roboty drogowe w miejscowości Gdów. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wyłonił w przetargu wykonawcę obwodnicy Gdowa. Inwestycję o wartości blisko 30 mln złotych, zrealizuje Polimex-Mostostal. Obwodnica zostanie wybudowana do końca czerwca 2013 roku.

W przyszłym miesiącu droga wojewódzka nr 967 w powiecie gdowskim (woj.małopolskie) zmieni się w plac budowy. Już w kwietniu, ruszą roboty drogowe związane z budową obwodnicy Gdowa. Inwestor przedsięwzięcia - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na wykonawcę i 5 marca podpisał umowę o roboty drogowe. Obwodnica zostanie wybudowana przez Polimex-Mostostal za kwotę 29 mln 683 tys. złotych.

Roboty drogowe w ramach zadania

Roboty drogowe zakładają wybudowanie jednojezdniowej drogi dwupasmowej z poboczami oraz obwodnicy Gdowa o długości 1250 metrów. Ponadto, Polimex-Mostostal wybuduje dwa obiekty inżynierskie oraz przebuduje obecną infrastrukturę techniczną, która będzie kolidowała z przyszłą obwodnicą.

Obwodnica Gdowa - opis inwestycji

Obwodnica Gdowa odciąży drogę wojewódzką nr 966 i nr 967, tym samym kierowcy ominą miasto od północy i wschodu. Przyszła obwodnica o długości 4,86 km, została zaprojektowana jako trasa o dwóch pasach ruchu, po 3,5 metra szerokości każdy. Droga będzie miała pobocze szerokie na 1,5 metra. Obwodnica zostanie wybudowana w pobliżu ul. Krakowkiej, Łapanowskiej i Grzybowej. Inwestycja ma zostać zrealizowana do czerwca 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej