Obwodnica Gdowa. Polimex-Mostostal wykona roboty drogowe

2012-03-06 15:49
Roboty drogowe
Autor: GDDKiA Roboty drogowe

W województwie małopolskim wkrótce ruszą roboty drogowe w miejscowości Gdów. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wyłonił w przetargu wykonawcę obwodnicy Gdowa. Inwestycję o wartości blisko 30 mln złotych, zrealizuje Polimex-Mostostal. Obwodnica zostanie wybudowana do końca czerwca 2013 roku.

W przyszłym miesiącu droga wojewódzka nr 967 w powiecie gdowskim (woj.małopolskie) zmieni się w plac budowy. Już w kwietniu, ruszą roboty drogowe związane z budową obwodnicy Gdowa. Inwestor przedsięwzięcia - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozstrzygnął przetarg na wykonawcę i 5 marca podpisał umowę o roboty drogowe. Obwodnica zostanie wybudowana przez Polimex-Mostostal za kwotę 29 mln 683 tys. złotych.

Roboty drogowe w ramach zadania

Roboty drogowe zakładają wybudowanie jednojezdniowej drogi dwupasmowej z poboczami oraz obwodnicy Gdowa o długości 1250 metrów. Ponadto, Polimex-Mostostal wybuduje dwa obiekty inżynierskie oraz przebuduje obecną infrastrukturę techniczną, która będzie kolidowała z przyszłą obwodnicą.

Obwodnica Gdowa - opis inwestycji

Obwodnica Gdowa odciąży drogę wojewódzką nr 966 i nr 967, tym samym kierowcy ominą miasto od północy i wschodu. Przyszła obwodnica o długości 4,86 km, została zaprojektowana jako trasa o dwóch pasach ruchu, po 3,5 metra szerokości każdy. Droga będzie miała pobocze szerokie na 1,5 metra. Obwodnica zostanie wybudowana w pobliżu ul. Krakowkiej, Łapanowskiej i Grzybowej. Inwestycja ma zostać zrealizowana do czerwca 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej