Elektrownie wiatrowe. Polimex-Mostostal buduje w zachodniopomorskim

2012-03-01 15:42
Farma wiatrowa Modlikowice
Autor: Polish Energy Partners SA W Boleszkowicach powstaną dwie elektrownie wiatrowe.

W województwie zachodniopomorskim zostaną wybudowane dwie elektrownie wiatrowe. Inwestycję o wartości 75 mln złotych, zrealizuje Polimex-Mostostal. Roboty budowlane mają zostać ukończone na koniec 2013 roku.

Polimex-Mostostal podpisał 24 lutego, umowę o roboty budowlane o wartości 75 mln złotych brutto.

W ramach kontraktu spółka wybuduje dwie elektrownie wiatrowe. Zleceniodawcą przedsięwzięcia jest spółka E.ON Energie Odnawialne.

Przeczytaj również: Odnawialne źródła energii. II Forum Małej Energetyki Wiatrowej 2012

 

Elektrownie wiatrowe w zachodniopomorskim

Elektrownie wiatrowe zostaną wybudowane w miejscowości Boleszkowice, w województwie zachodniopomorskim. Inwestycja zostanie zrealizowana pod nazwą Parki Wiatrowe Wysoka 1 oraz Wysoka 2.

Jakie roboty budowlane wykona Polimex-Mostostal?

W ramach inwestycji Polimex-Mostostal wybuduje drogi i fundamenty na potrzeby montażu 22 turbin wiatrowych o mocy 2,5 MW każda. Ponadto, spółka wykona posadowienie pośrednie fundamentów oraz wewnętrzną infrastrukturę elektrotechniczną (energetyczną) i światłowodową. Roboty budowlane obejmują również wybudowanie stacji transformatorowej 110/30kV wraz z polem 110kV i połączeniem linią 110kV z istniejącą stacją transformatorową. Inwestycja zostanie ukończona w grudniu 2013 roku.

Polimex-Mostostal buduje elektrownie wiatrowe

Polimex-Mostostal od 2008 roku jest zaangażowany w budowę elektrowni wiatrowych. Dotychczas spółka wybudowała pięć elektrowni. Firma jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej