Nowe kontrakty CEMEX Polska

2010-10-28 13:34
Cement do budowy dróg i mostów
Autor: CEMEX Polska Sp. z o.o.

Firma CEMEX będzie dostawcą granitu na potrzeby budowlane nowego terminalu lotniska Rzeszów – Jasionka. Dostarczone zostaną także kruszywa do budowy obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Nowy terminal lotniska Jasionka w Rzeszowie: 30 tys. ton surowca

Kontrakt związany z zapewnieniem kruszyw do nowego terminalu lotniska Jasionka w Rzeszowie obejmuje dostarczenie 30 tys. ton surowca do końca 2010 r.. Wykonawcą projektu jest firma Skanska.

Zobacz koniecznie: Skanska wybuduje terminal pasażerski w Jasionce

Budowa terminalu trwać będzie 15 miesięcy – zakończenie prac planowane jest na koniec 2012 roku. Inwestycja obejmie rozbudowę płyty postoju samolotów, wykonanie płaszczyzny do odladzania samolotów, która będzie pełniła funkcję rezerwowej płyty postojowej, a także zbudowanie dróg technicznych do zbiornika retencyjnego i trasy łączącej płytę do odladzania z zapleczem technicznym.
W zakresie projektu wykonane zostaną także prace sanitarne i elektryczne.

Obwodnica Mińska Mazowieckiego: 50 tys. ton kruszywa

Do budowy obwodnicy Mińska Mazowieckiego – znajdującej się w ciągu drogi krajowej nr 2 – do końca roku, CEMEX dostarczy 50 tys. ton kruszywa. Zapewniona zostanie mieszanka kruszywa łamanego 0-31,5 mm na podbudowę oraz kruszywo 2/16 i 2/8 do mieszanek na różne warstwy drogi. Współpraca w zakresie tego projektu przewidziana jest także w na rok 2011.

Zobacz koniecznie: Prace nad obwodnicą Mińska ruszyły

Wykonawcami zlecenia są firmy: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz PBL Mazowieckie Mosty z Mińska Mazowieckiego, na stałe współpracujące z kopalniami firmy CEMEX w Borowcach (CEMEX Beton i Polkrusz).

Obwodnica Mińska to pierwsza autostrada na Mazowszu. Jej początek znajduje się na rondzie, łączącym obwodnicę z drogą krajową nr 2, natomiast koniec – w „Węźle Ryczołek". Realizacja projektu trwać będzie do lipca 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej