Nowe inwestycje w Ceramice Marconi

2007-05-21 13:17

W zakładach uruchomiono wydział produkcji dekoracji, w ramach którego będą wytwarzane zarówno dekoracje cięte, prasowane, jak i kształtki ceramiczne. Jak zaznacza Wiktor Marconi, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Polcolorit S.A., jest to dopiero pierwszy etap dalszego rozwoju.

Nowy wydział został wyposażony w nowoczesną linię produkcyjno-wypałową. Posłuży ona do wyrobu dekoracji ciętych, prasowanych oraz kształtek ceramicznych typu london i taco. Produkty te będą powstawały przy użyciu technologii monoporosy i gresu. Linia produkcyjna ma zwiększyć potencjał produkcyjny zakładu. - Nowe inwestycje świadczą także o naszej gotowości do podejmowania kolejnych wyzwań - komentuje Wiktor Marconi.

Ostatnio zresztą, w firmie Polcolorit S.A., od której w 100 proc. zależna jest Ceramika Marconi, dużo się działo. Jej stoisko zostało uhonorowane tytułem na Międzynarodowym Festiwalu Budownictwo i Architektura 2007, odbywającym się w dniach 27- 31 marca w Kijowie. Targi te uznawane są za największe tego typu wydarzenie na Ukrainie i cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony klientów indywidualnych, jak i potencjalnych partnerów handlowych. Firma zaprezentowała tutaj kolekcje wchodzące w skład obu marek firmy: Ceramiki Polcolorit i Ceramiki Marconi. Dla tej drugiej był to debiut na ukraińskich targach.

Na początku kwietnia produkty całej grupy kapitałowej można było spotkać na Międzynarodowej Wystawie Materiałów Budowlanych, Dekoracyjnych i Wykończeniowych MOSBUILD, która odbyła się w Moskwie. Targi te należą do największych tego typu wydarzeń w Rosji. W tym roku składały się z 11 różnych działów, m.in. podłóg, materiałów budowlanych, materiałów wykończeniowych, produktów do aranżacji łazienek. Ceramika Polcolorit gościła na nich już po raz piąty.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej