MRiRW: gospodarstwa rolne nagrodzone za obiekty zagrodowe

2011-12-19 14:59
Konkurs Eurozagroda. Nagrodzono polskie gospodarstwa rolne
Autor: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wiceminister Rolnictwa Andrzej Butra i laureaci konkursu

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) został rozstrzygnięty konkurs Eurozagroda. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie oraz nagradzanie dobrych praktyk w budownictwie wiejskim. W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu zostały nagrodzone trzy gospodarstwa rolne za najlepsze realizacje zagrodowe.

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) w Warszawie, 8 grudnia oficjalnie ogłoszono wyniki trzeciej edycji konkursu Eurozagroda.

W wydarzeniu uczestniczył podsekretarz stanu Andrzej Butra.

Przeczytaj również: Warszawski wieżowiec Warsaw Spire zwyciężył w kategorii Wybitny Projekt Architektoniczny Roku

 

Eurozagroda = Gospodarstwa rolne i ciekawe projekty budowlane

Konkurs Eurozagroda organizowana jest przez Portal Budowlany Rolnika ( BudoRol.pl) od 2009 roku. Celem przedsięwzięcia jest nagradzanie innowacyjnych projektów budowlanych oraz dobrych praktyk, inicjowanych przez gospodarstwa rolne.
Efektem czego, jest tworzenie mapy wzorcowych obiektów zagrodowych, które rozmieszczone są po całej Polsce, i które są wzorcem do naśladowania dla rolników, którzy podejmują różnego rodzaju inwestycje budowlane.

Zobacz koniecznie: 453 projekty budynków inwentarskich, gospodarczych i usługowych

- Dziś nikt już nie ma wątpliwości, że bardzo zmienia się polska wieś po naszym przystąpieniu do Unii Europejskiej. Polscy rolnicy doskonale sobie radzą z wykorzystaniem unijnych funduszy, wspieranych współfinansowaniem z budżetu krajowego. To one pozwalają szybciej modernizować gospodarstwa rolne i m.in. dzięki nim powstają tak nowoczesne i piękne obiekty, które zostały zrealizowane także w Państwa gospodarstwach - skomentował podsekretarz stanu, Adrzej Burta.

Eurozagroda 2011

Przez cały rok, kapituła konkursu nominowała do trzech kategorii konkursowych, aż 11 obiektów z całego kraju. Poszczególne kategorie to: budynki inwentarskie, budynki magazynowe i gospodarcze oraz budynki mieszkalne. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia w pozczególnych kategoriach nagrodzono:

  • budynki inwentarskie: Inteligentną brojlernię dla 27 tys. kurcząt położoną w Szwarcenowie, gmina Biskupiec, woj. warmińsko-mazurskie,
  • budynki magazynowe i gospodarcze: Przechowalnia pomidorów – Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Biotoma” z miejscowości Mroczki Małe, gmina Błaszki, woj. łódzkie,
  • budynki mieszkalne: Zagroda Agroturystycznej „Żuraw i Czapla” – znajdująca się we Wróblieńcu, gmina Milicz, woj. dolnośląskie.

W tym roku, w kategorii "inne obiekty zagrodowe i obiekty ochrony środowiska", Kapituła postanowiła nie przyznawać nagrody głównej.
Podczas wydarzenia wyróżnienie otrzymał również Rajmund Reichel, dyrektor działu Zbiorników w firmie Wolf System, która wspiera konkurs oraz od ponad 40 lat dostarcza gotowe rozwiązania dla rolnictwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej