MRiRW: gospodarstwa rolne nagrodzone za obiekty zagrodowe

2011-12-19 14:59
Konkurs Eurozagroda. Nagrodzono polskie gospodarstwa rolne
Autor: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wiceminister Rolnictwa Andrzej Butra i laureaci konkursu

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) został rozstrzygnięty konkurs Eurozagroda. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie oraz nagradzanie dobrych praktyk w budownictwie wiejskim. W tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu zostały nagrodzone trzy gospodarstwa rolne za najlepsze realizacje zagrodowe.

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) w Warszawie, 8 grudnia oficjalnie ogłoszono wyniki trzeciej edycji konkursu Eurozagroda.

W wydarzeniu uczestniczył podsekretarz stanu Andrzej Butra.

Przeczytaj również: Warszawski wieżowiec Warsaw Spire zwyciężył w kategorii Wybitny Projekt Architektoniczny Roku

 

Eurozagroda = Gospodarstwa rolne i ciekawe projekty budowlane

Konkurs Eurozagroda organizowana jest przez Portal Budowlany Rolnika ( BudoRol.pl) od 2009 roku. Celem przedsięwzięcia jest nagradzanie innowacyjnych projektów budowlanych oraz dobrych praktyk, inicjowanych przez gospodarstwa rolne.
Efektem czego, jest tworzenie mapy wzorcowych obiektów zagrodowych, które rozmieszczone są po całej Polsce, i które są wzorcem do naśladowania dla rolników, którzy podejmują różnego rodzaju inwestycje budowlane.

Zobacz koniecznie: 453 projekty budynków inwentarskich, gospodarczych i usługowych

- Dziś nikt już nie ma wątpliwości, że bardzo zmienia się polska wieś po naszym przystąpieniu do Unii Europejskiej. Polscy rolnicy doskonale sobie radzą z wykorzystaniem unijnych funduszy, wspieranych współfinansowaniem z budżetu krajowego. To one pozwalają szybciej modernizować gospodarstwa rolne i m.in. dzięki nim powstają tak nowoczesne i piękne obiekty, które zostały zrealizowane także w Państwa gospodarstwach - skomentował podsekretarz stanu, Adrzej Burta.

Eurozagroda 2011

Przez cały rok, kapituła konkursu nominowała do trzech kategorii konkursowych, aż 11 obiektów z całego kraju. Poszczególne kategorie to: budynki inwentarskie, budynki magazynowe i gospodarcze oraz budynki mieszkalne. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia w pozczególnych kategoriach nagrodzono:

  • budynki inwentarskie: Inteligentną brojlernię dla 27 tys. kurcząt położoną w Szwarcenowie, gmina Biskupiec, woj. warmińsko-mazurskie,
  • budynki magazynowe i gospodarcze: Przechowalnia pomidorów – Grupa Producentów Owoców i Warzyw „Biotoma” z miejscowości Mroczki Małe, gmina Błaszki, woj. łódzkie,
  • budynki mieszkalne: Zagroda Agroturystycznej „Żuraw i Czapla” – znajdująca się we Wróblieńcu, gmina Milicz, woj. dolnośląskie.

W tym roku, w kategorii "inne obiekty zagrodowe i obiekty ochrony środowiska", Kapituła postanowiła nie przyznawać nagrody głównej.
Podczas wydarzenia wyróżnienie otrzymał również Rajmund Reichel, dyrektor działu Zbiorników w firmie Wolf System, która wspiera konkurs oraz od ponad 40 lat dostarcza gotowe rozwiązania dla rolnictwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej