Warszawski wieżowiec Warsaw Spire zwyciężył w kategorii Wybitny Projekt Architektoniczny Roku

2011-12-22 14:33
Warszawski wieżowiec Warsaw Spire, zwyciężył w kategorii Wybitny Projekt Architektoniczny Roku
Autor: Ghelamco Poland Warszawski wieżowiec Warsaw Spire. Inwestycja dostarczy na rynek ok. 100 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 1200 podziemnych miejsc parkingowych

Wieżowiec Warsaw Spire, realizowany przez Ghelamco, zwyciężył w kategorii Wybitny Projekt Architektoniczny Roku w Polsce, w konkursie Eurobuild Awards. Głosowanie odbyło się na żywo podczas oficjalnej gali w hotelu Hilton w Warszawie. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 650 osób, a wśród nich przedstawiciele CEE branży nieruchomości, finansów i firm doradczych.

Wieżowiec Warsaw Spire - wizualizacje projektu

Wieżowiec Warsaw Spire

Zwycięski projekt Warsaw Spire to kompleks biurowy realizowany przez Ghelamco Poland w centrum miasta. W ramach kompleksu powstaną trzy budynki, w tym 220 m wieża i dwa budynki sąsiadujące o wysokości 55 m. Budowa projektu rozpoczęła się w połowie 2011 roku.
Warszawski wieżowiec, poza symbolem nowoczesności i funkcjonalności, jest odzwierciedleniem pięknej architektury, która jest dziełem belgijskiej pracowni architektonicznej M .& J-M. Jaspers – J. Eyers &Partners. Współpraca z Ghelamco Poland w ramach Warsaw Spire to kolejny, wspólnie realizowany projekt. „Nasza bliska, wieloletnia współpraca pozwoliła na urzeczywistnienie bardzo interesującej wizji architektonicznej. W 220 metrowej wieży oraz dwóch 55 metrowych budynkach sąsiadujących zamknęliśmy wyobrażenie o nowoczesnym i funkcjonalnym kompleksie biurowym, jaki powinien powstać w centrum Warszawy” - mówi Johnatan Eyers, architekt.

Projekt Warsaw Spire to jeden z najbardziej oryginalnych budynków biurowych w stolicy. Z połączenia stali i szkła powstaje przestrzenna, doświetlona konstrukcja, która stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów panoramy miasta. Inwestycja zlokalizowana jest w centrum miasta tuż obok Hotelu Hilton, w pobliżu głównego węzła komunikacyjnego, w którym krzyżują się najważniejsze arterie stolicy łącznie z drugą linią warszawskiego metra.
Kompleks wyróżnia nie tylko architektura, lokalizacja i zaawansowanie technologiczne, ale także nowe podejście do planowania przestrzeni publicznej.
Przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni przestronny, dostępny dla wszystkich plac. Kompleks stanie się miejscem spotkań, które również po zamknięciu biur będzie tętniło życiem. Otoczony zielenią i fontannami teren będzie charakteryzował się precyzyjnie zaprojektowanymi elementami małej architektury. Znajdą się tu także restauracje oferujące międzynarodową kuchnię, kawiarnie, bary, sklepy i punkty usługowe, a zimą dostępne dla wszystkich lodowisko.
Inwestycja dostarczy na rynek ok. 100 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 1200 podziemnych miejsc parkingowych. Wieżowiec wyróżnia ciekawy design i zastosowanie najnowszych, światowych technologii. Dodatkowo budynek został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami eko-certyfikatu BREEAM.

Nagroda dla Warsaw Spire, przyznana głosami przedstawicieli branży obecnych na gali, to naprawdę wielki zaszczyt i powód do dumy .Tym bardziej, ze wszystko odbywało się na żywo, a o nagrodę starało się aż 7 projektów. Ten warszawski wieżowiec to nasz flagowy projekt i wierzymy że stanie się wizytówką miasta oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych kompleksów biurowych w Europie – komentuje wygraną Jeroen van der Torlen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco Poland.
W ramach konkursu belgijski deweloper za dynamiczne i konsekwentne działania na polskim rynku biurowym uzyskał również tytuł Dewelopera Roku w Sektorze Biur w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej