Modernizacja dworców kolejowych - tym razem: Radomsko i Zgierz

2010-04-30 11:12
Do 2012 r. zmienią się dworce we wszystkich regionach Polski
Autor: PKP S.A. Polskie Koleje Państwowe S.A. prowadzą w tej chwili proces inwestycyjny na prawie 40. dworcach kolejowych.

29 kwietnia 2010 r. PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi podpisał umowy na modernizację dworców kolejowych w Radomsku i Zgierzu. Inwestycje będą realizowane w systemie projektuj i buduj.

Do 31 sierpnia 2010 r. firmy wyłonione w przetargu wykonają projekty budowlano-wykonawcze dla dworców wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Z początkiem III kwartału rozpoczną się prace budowlane i dworce zaczną zmieniać swoje oblicze. Realizacja inwestycji zakończy się 30 kwietnia 2011 r.

Zobacz koniecznie: PKP: modernizacja małych wrocławskich dworców - otwarcie ofert

Na dworcu kolejowym w Radomsku zostanie wymieniona cała konstrukcja dachowa i pokrycie, przebudowane będzie wnętrze budynku, wykonana elewacja i ocieplenie. Przebudowana zostanie także kotłownia oraz węzeł sanitarny. Przewidziana jest również wymiana okien i drzwi. Wygląd zmieni podjazdu i parking przydworcowy. Cena umowna inwestycji wynosi 3,6 mln zł.

Prace remontowe na dworcu kolejowym w Zgierzu obejmą nieco mniejszy zakres, ale również znacząco poprawią jego wygląd i funkcjonalność. Zostanie wymienione pokrycie dachowe oraz wykonany będzie remont elewacji wraz z jej dociepleniem. Modernizacji ulegnie instalacja wodno-kanalizacyjna oraz układ zasilania energetycznego obiektu. Cena umowna inwestycji wynosi 1,7 mln zł.

Remontowane dworce oraz ich otoczenie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W celu poprawienia bezpieczeństwa na dworcach kolejowych oraz zapobiegania ich dewastacji zostanie zamontowany system monitoringu.

Remonty dworców finansowane będą z środków własnych PKP S.A. oraz z środków budżetu państwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej