Modernizacja dworców kolejowych - tym razem: Radomsko i Zgierz

2010-04-30 11:12
Do 2012 r. zmienią się dworce we wszystkich regionach Polski
Autor: PKP S.A. Polskie Koleje Państwowe S.A. prowadzą w tej chwili proces inwestycyjny na prawie 40. dworcach kolejowych.

29 kwietnia 2010 r. PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Łodzi podpisał umowy na modernizację dworców kolejowych w Radomsku i Zgierzu. Inwestycje będą realizowane w systemie projektuj i buduj.

Do 31 sierpnia 2010 r. firmy wyłonione w przetargu wykonają projekty budowlano-wykonawcze dla dworców wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę. Z początkiem III kwartału rozpoczną się prace budowlane i dworce zaczną zmieniać swoje oblicze. Realizacja inwestycji zakończy się 30 kwietnia 2011 r.

Zobacz koniecznie: PKP: modernizacja małych wrocławskich dworców - otwarcie ofert

Na dworcu kolejowym w Radomsku zostanie wymieniona cała konstrukcja dachowa i pokrycie, przebudowane będzie wnętrze budynku, wykonana elewacja i ocieplenie. Przebudowana zostanie także kotłownia oraz węzeł sanitarny. Przewidziana jest również wymiana okien i drzwi. Wygląd zmieni podjazdu i parking przydworcowy. Cena umowna inwestycji wynosi 3,6 mln zł.

Prace remontowe na dworcu kolejowym w Zgierzu obejmą nieco mniejszy zakres, ale również znacząco poprawią jego wygląd i funkcjonalność. Zostanie wymienione pokrycie dachowe oraz wykonany będzie remont elewacji wraz z jej dociepleniem. Modernizacji ulegnie instalacja wodno-kanalizacyjna oraz układ zasilania energetycznego obiektu. Cena umowna inwestycji wynosi 1,7 mln zł.

Remontowane dworce oraz ich otoczenie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W celu poprawienia bezpieczeństwa na dworcach kolejowych oraz zapobiegania ich dewastacji zostanie zamontowany system monitoringu.

Remonty dworców finansowane będą z środków własnych PKP S.A. oraz z środków budżetu państwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej