Mimo wielu przeciwności... - Święto Budowlanych 2007

2007-10-04 17:08

Mimo wielu przeciwności jest jeszcze w Polsce budownictwo i rynek nieruchomości, które mają się całkiem nieźle. Doświadczenia minionych lat jak i obecny rok dowodzą, że powodzenie polskiego budownictwa i rynku nieruchomości jest dobrze ulokowane w rękach i głowach pracodawców i pracobiorców tego sektora - uważa Konfederacja Budownictwa i Nieruchomosci

W związku z obchodzonym 5 października Dniem Budowlanych - wszystkim związanym z branżą budowlaną ,Konfederacja Budownictwa i Nieruchomości składa życzenia:

"Tak, jak co roku obchodzimy "Dzień Budowlanych. Daje nam to możliwość poinformowania społeczeństwa oraz władz, że mimo wielu przeciwności jest jeszcze w Polsce budownictwo i rynek, nieruchomości, które się mają całkiem nieźle.

Doświadczenia minionych lat jak i obecny rok dowodzą, że powodzenie polskiego budownictwa i rynku nieruchomości jest dobrze ulokowane w rękach i głowach pracodawców i pracobiorców tego sektora. Dobrze nawzajem się rozumiejąc tworzymy właściwy klimat dla racjonalnego funkcjonowania budownictwa i gospodarki nieruchomościami w warunkach gospodarki rynkowej nie tylko w Polsce, ale także w ramach UE. Muszą wreszcie zrozumieć politycy i władza, że mają w nas rzetelnego partnera, który jest już dobrze zintegrowany i potrafi dla całego środowiska upomnieć się o należyty szacunek i rzetelne partnerstwo.

Wyrażam głębokie przekonanie, że nas już nie zadowolą deklaracje wyborcze, czym ma być budownictwo i gospodarka nieruchomościami w ciągu najbliższych lat. Żądamy konkretnych zobowiązań a nie ogólnych deklaracji, z których nic nie wynika.

Wielkość rynku budowlanego i gospodarki nieruchomościami są podwaliną do dynamizowania naszego rozwoju gospodarczego i jakości życia polskiego społeczeństwa.

Te fakty pozwalają mi, jako reprezentantowi jednej z największych krajowych organizacji pozarządowych działających w obszarze budownictwa i nieruchomości, podziękować wszystkim pracującym w tej sferze za ich dotychczasowe zaangażowanie w pracy i za jej wymierne efekty. Życzę byśmy : · nie ustawali we wspólnym działaniu na rzecz naszego dalszego rozwoju, · mieli wiele zdrowia i zadowolenia z pracy, a także odnosili wiele sukcesów w życiu osobistym."

Michał StaszewskiPrezes Konfederacji

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej