Marriott oszczędza energię

2009-10-29 10:45
Na zdjęciu, od lewej: Rafał Gierczak, dyrektor generalny LIM Joint Venture Sp. z o.o. i Jean-David Soual, wiceprezydent Trane ( (28 października 2009, Hotel Marriott w Warszawie)
Autor: od EAST SIDE Consulting GmbH Na zdjęciu, od lewej: Rafał Gierczak, dyrektor generalny LIM Joint Venture Sp. z o.o. i Jean-David Soual, wiceprezydent Trane (28 października 2009, Hotel Marriott w Warszawie).

Warsaw Mariott Hotel, jako trzeci budynek w Warszawie, został uhonorowany nagrodą Trane Energy Efficiency Leader Award.

Budynek Centrum LIM/Warsaw Marriott Hotel
Autor: Trane Budynek Centrum LIM/Warsaw Marriott Hotel liczy sobie już 20 lat, a może pochwalić się wykorzystaniem takich samych nowoczesnych technologii i rozwiązań jak większość obiektów wybudowanych w ostatnim pięcioleciu

Trzydziestoprocentowa redukcja zużycia energii elektrycznej, obniżenie poziomu hałasu o 15 db i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych - takie są efekty modernizacji przeprowadzonej w obiekcie.  Inne korzyści to zwiększona efektywność energetyczna i operacyjna oraz większa niezawodność systemów. W ramach modernizacji zdecydowano się na implementację nowego, kompletnego i stworzonego z myślą o konkretnych potrzebach budynku, systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Zamontowano nowe agregaty chłodnicze wyposażone w energooszczędne rozwiązania zmiennoprzepływowe (Variable Frequency Drives), system automatyki oraz wieże chłodnicze „Free Cooling” oraz zdecydowano się na usługę prewencyjnej ochrony serwisowej. W przypadku panowania odpowiednich warunków zewnętrznych, rozwiązanie „Free Cooling” pozwala na chłodzenie budynku z wykorzystaniem jedynie wież chłodniczych i pomp zimnej wody, bez konieczności włączania agregatów. Tego typu rozwiązanie daje znaczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Dodatkowo system zarządzania elementami HVAC, zintegrowany z ogólnym systemem automatyki budynku (Building Management System, BMS) powoduje optymalizację pracy poszczególnych komponentów systemu.

- W LIM JV/Warsaw Marriott Hotel zawsze aktywnie działaliśmy w kierunku utrzymania najwyższych standardów naszego budynku - mówi Rafał Gierczak, dyrektor generalny LIM Joint Venture Sp. z o.o. - Nasze działania nie ograniczały się nigdy tylko do zmian wystroju wnętrz. Ciągle poszukujemy sposobów modernizacji budynku, aby dostosowywać go do najnowszych standardów technologicznych czy jakościowych oraz sprawić, żeby był jak najbardziej ekologiczny. Jesteśmy dumni, że pomimo iż budynek liczy sobie już dwadzieścia lat, może pochwalić się wykorzystaniem takich samych nowoczesnych technologii i rozwiązań jak większość nowo wybudowanych obiektów w Warszawie.

I własnie za wprowadzenie takich rozwiązań w dwudziestolecie swojego istnienia budynkowi LIM Center Warsaw Mariott Hotel przyznano nagrodę, wyróżniającą obiekty, które wykazują się inicjatywą poprawy energetycznych i operacyjnych środowisk oraz podejmują aktywne działania w stosowaniu rozwiązań ekologicznych. W listopadzie 2008 roku nagrodę tę otrzymał budynek Warszawskiego centrum Finansowego, a w czerwcu 2009 roku - Zamek Królewski w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej