Lublin: 5 przetargów na S17

2009-12-23 12:38

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie ogłosiła 5 przetargów na budowę prawie 70-km drogi ekspresowej S17 (odcinek Kurów - Lublin - Piaski). Wnioski przyjmowane będą do 24 lutego 2010 r.

Budowę blisko 70 km trasy ekspresowej S17 podzielono na pięć zadań położonych pomiędzy węzłami:

  • Sielce - Bogucin,
  • Bogucin – Dąbrowica,
  • Dąbrowica – Lubartów,
  • Lubartów – Witosa,
  • Witosa – Piaski.

Droga szybkiego ruchu będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci, a pomiędzy węzłami Dąbrowica – Lubartów powstanie w układzie docelowym z trzema pasami.

W ramach inwestycji powstaną także łączniki umożliwiające wjazd do Lublina od węzła Dąbrowica oraz do Świdnika od węzła Witosa. Zbudowanych zostanie m.in.: jedenaście węzłów, blisko kilometrowej długości estakada nad doliną Bystrzycy Jakubowickiej, przejścia zwierząt (cztery dla dużych, 11 dla średnich i 37 dla małych) i wiele innych obiektów inżynierskich.

Postępowanie przetargowe, prowadzone w trybie ograniczonym, składa się z dwóch etapów. W pierwszym, wykonawcy chcący wystartować w przetargu muszą wykazać się potencjałem kadrowym, technicznym, ekonomicznym oraz doświadczeniem. Wnioski przyjmowane będą do 24 lutego 2010 r. Zakwalifikowane firmy zostaną zaproszone do drugiego etapu, w którym rozpatrywane będą oferty cenowe. Zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcami planowane jest na połowę 2010 r. Wykonawcy na zbudowanie trasy i oddanie do użytku będą mieli 24 miesiące od daty udzielenia zamówienia.

Droga ekspresowa S17 (zobacz)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej