Lublin: 5 przetargów na S17

2009-12-23 12:38

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie ogłosiła 5 przetargów na budowę prawie 70-km drogi ekspresowej S17 (odcinek Kurów - Lublin - Piaski). Wnioski przyjmowane będą do 24 lutego 2010 r.

Budowę blisko 70 km trasy ekspresowej S17 podzielono na pięć zadań położonych pomiędzy węzłami:

  • Sielce - Bogucin,
  • Bogucin – Dąbrowica,
  • Dąbrowica – Lubartów,
  • Lubartów – Witosa,
  • Witosa – Piaski.

Droga szybkiego ruchu będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci, a pomiędzy węzłami Dąbrowica – Lubartów powstanie w układzie docelowym z trzema pasami.

W ramach inwestycji powstaną także łączniki umożliwiające wjazd do Lublina od węzła Dąbrowica oraz do Świdnika od węzła Witosa. Zbudowanych zostanie m.in.: jedenaście węzłów, blisko kilometrowej długości estakada nad doliną Bystrzycy Jakubowickiej, przejścia zwierząt (cztery dla dużych, 11 dla średnich i 37 dla małych) i wiele innych obiektów inżynierskich.

Postępowanie przetargowe, prowadzone w trybie ograniczonym, składa się z dwóch etapów. W pierwszym, wykonawcy chcący wystartować w przetargu muszą wykazać się potencjałem kadrowym, technicznym, ekonomicznym oraz doświadczeniem. Wnioski przyjmowane będą do 24 lutego 2010 r. Zakwalifikowane firmy zostaną zaproszone do drugiego etapu, w którym rozpatrywane będą oferty cenowe. Zakończenie przetargu i podpisanie umowy z wykonawcami planowane jest na połowę 2010 r. Wykonawcy na zbudowanie trasy i oddanie do użytku będą mieli 24 miesiące od daty udzielenia zamówienia.

Droga ekspresowa S17 (zobacz)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej