Laureaci konkursu CEEQA 2012. Najwięcej zgarnął Stadion Narodowy

2012-04-20 13:46
Stadion Narodowy na betonie Lafarge
Autor: Lafarge Cement SA Stadion Narodowy

Stadion Narodowy w Warszawie zwyciężył wśród polskich projektów nagrodzonych w konkursie CEEQA 2012 Industry Awards. Laury zdobyły również biurowce Rondo 1 i Mokotowska Square oraz Galeria Kaskada.

Na dziewiątej już Gali CEEQA Industry Awards (CEEQA to skrót od Central & Eastern European Real Estate Quality Awards) przyznano nagrody za wybitne osiągnięcia w sektorze nieruchomości komercyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej w 2011 roku. Na uroczystość przybyło prawie 600 liderów z branży, którzy reprezentowali ponad 40 krajów.

Polska górą!

Stadion Narodowy w Warszawie został Budynkiem Roku w dwóch kategoriach: Budynek Roku w Europie Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej oraz Budynek Roku w kategorii Hotel, Centrum Rozrywki, Budynek Mieszkalny. Warszawski Biurowiec Rondo 1 został utytułowany Budynkiem Roku w kategorii RealGreen za osiągnięcia w dziedzinie zrównoważonego budownictwa. Inwestycje Mokotowska Square (Warszawa) i Galeria Kaskada (Szczecin) ogłoszono zwycięzcami nagród za projekty zrealizowane w 2011 roku. I nie są to jedyne wyróżnienia, które przypadły na Polskę. Poniżej galeria nagrodzonych Budynków Roku oraz lista wszystkich nagrodzonych...

Nagroda Główna CEEQA 2012

Całokształt działalności w Europie Środkowo-Wschodniej
Richard Clare, prezes EC Harris Group oraz wiceprezes ds. korporacyjnych firmy ARCADIS NV

Budynek Roku w Europie Środkowo-Wschodniej
Stadion Narodowy w Warszawie

Inicjatywa Ekologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej, nagroda sponsorowana przez Colliers International
Skanska Commercial Development Europe

Ekspert Roku z Branży Nieruchomości Komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej
Barbara Topolska, dyrektor generalny Neinver na Polskę, Niemcy i Francję (po raz pierwszy nagroda przypadła kobiecie)

Projekt Roku

Budynek Biurowy Roku
Mokotowska Square w Warszawie (modernizacja budynku)

Budynek Komercyjny Roku
Galeria Kaskada w Szczecinie

Hotel, Centrum Rozrywki, Budynek Mieszkalny Roku
Stadion Narodowy w Warszawie

Firma Roku

Deweloper Roku
TriGranit Development Corporation

Deweloper Powierzchni Przemysłowych Roku
Panattoni Europe

Inwestor Roku
Atrium European Real Estate

Firma Roku z Sektora usług bankowych i finansowych
Deutsche Pfandbriefbank

Firma Prawnicza lub Konsultingowa Roku
Salans

Firma Roku z Sektora usług deweloperskich
EC Harris (firma z grupy ARCADIS)

Budowlana Firma Roku
Strabag

Firma Roku z Branży zarządzania nieruchomościami (nowa nagroda)
Colliers International

Agencja Roku

Agencja Biurowa
Colliers International

Agencja Nieruchomości Komercyjnych i Centrów Rozrywki
Jones Lang LaSalle

Agencja Nieruchomości Przemysłowych i Obiektów Logistycznych
Colliers International

Rynki Kapitałowe
Jones Lang LaSalle

Green (nowa kategoria za osiągnięcia w budownictwie zrównoważonym)

Budynek Roku
Biurowiec Rondo 1 w Warszawie (modernizacja)

Deweloper Roku
Skanska Commercial Development Europe

Inwestor Roku
MGPA

Usługodawca Roku
Chapman Taylor

- Biorąc pod uwagę niepewną sytuację gospodarczą Europy, bardzo cieszymy się tak ogromnym zainteresowaniem tegoroczną Galą CEEQA. Liczba przybyłych gości, mnogość krajów, z których pochodzą oraz ich doświadczenie w branży, odzwierciedlają dobrą sytuację w branży nieruchomości komercyjnych. Wysyłamy pozytywne sygnały do inwestorów na temat tego, kim jesteśmy jako branża i dokąd zmierzamy. Odbudowa Europy Wschodniej to bardzo ważna kwestia, co obrazują wybitne nagrodzone dzisiaj polskie projekty - powiedział Richard Hallward, dyrektor generalny Imagine Live Media, właściciel i organizator CEEQA.

Nagrody CEEQA

Nagrody Central and Eastern European Real Estate Quality Awards (CEEQA), zainicjowane przez Imagine Live Media w 2003 roku we współpracy z Financial Times, przyznawane są za wybitne osiągnięcia w branży nieruchomości komercyjnych w 18 krajach Europy wschodzącej, w tym za najlepsze projekty nieruchomościowe zrealizowane w 2011 roku w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Słowacja, Ukraina, Węgry) i Południowo-Wschodniej (Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia, Rumunia, Serbia i Słowenia).
W składzie jury CEEQA 2012 Industry Awards znaleźli się przedstawiciele kadry kierowniczej z wiodących firm na rynku nieruchomości oraz międzynarodowi partnerzy z branży. Nad obiektywnością i przejrzystością procedury przyznawania nagród CEEQA czuwała międzynarodowa firma konsultingowa Deloitte.

Gala podczas której ogłoszono laureatów CEEQA 2012 odbyła się 17 kwietnia 2012 roku w Hotelu Marriott w Warszawie.
Podczas uroczystości dystrybuowano również raport Financial Times „FT Global Insight Property Special Report”, dotyczący branży nieruchomości komercyjnych w Europie Wschodzącej, i który ukazał się w tym dniu na całym świecie. Zebrano także ponad 10 000 euro na rzecz Fundacji Bator Tabor, która przeznaczy je na organizację obozów dla ciężko chorych dzieci w Europie Środkowej (na cele charytatywne od początku swojej działalności CEEQA zebrała już ponad 200 000 euro).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej