Biurowiec Mokotowska Square oficjalnie otwarty: zobacz efekt rewitalizacji budynku

2011-10-13 13:42
BiurowiecMokotowska Squaer
Autor: Yareal Polska Biurowiec Mokotowska Sguare w Warszawie

W październiku 2011 roku, uroczyście otwarto biurowiec Mokotowska Square. Budynek biurowy zlokalizowany jest przy ul. Mokotowskiej 49, w miejscu dawnej siedziby firmy Metalexport. Gościem honorowym na otwarciu była Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Biurowiec, którego właścicielem jest Yareal Polska, to przykład pionierskiej rewitalizacji obiektu w centrum stolicy.

Otwarcie Mokotowska Square - zobacz zdjęcia z uroczystości

Biurowiec Mokotowska Square to nowoczesny 7-kondygnacyjny budynek klasy A. Powierzchnia użytkowa to 12 729 m2, w tym 8500 m2 to powierzchnia biurowa. Biurowiec usytuowany jest w centrum Warszawy u zbiegu ulic Kruczej, Mokotowskiej i Pięknej, w jednej z najbardziej reprezentacyjnych części stolicy. Główne wejście do biurowca zlokalizowane jest od strony ul. Pięknej, natomiast wjazd do garażu podziemnego, znajduje się od ulicy Mokotowskiej. Parking przygotowany jest dla najemców i może pomieścić w sumie 60 samochodów. Na najwyższej kondygnacji budynku znajdują się tarasy, z których rozpościera się widok na panoramę Warszawy.
Generalnym wykonawcą budynku Mokotowska Square była firma RD Bud, a projekt architektoniczny wykonała pracownia APA Markowski Architekci.

Biurowiec Mokotowska Square - zobacz kartę obiektu

Rewitalizacja budynku zlokalizowanego w samym sercu Warszawy, w ścisłej zabudowie objętej ochroną konserwatorską, była ogromnym wyzwaniem dla zespołu Yareal Polska – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. – Jesteśmy dumni, że dzięki naszemu wysiłkowi dawny biurowiec Metalexportu znowu tętni życiem. Dzisiejsza obecność Hanny Gronkiewicz-Waltz na otwarciu potwierdza znaczenie naszej inwestycji dla rozwoju miasta.

Prace rewitalizacyjne trwały ponad półtora roku i były prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Yareal był przekonany o sukcesie projektu. Dlatego też rozpoczął jego realizację w momencie, kiedy większość deweloperów wstrzymywała inwestycje z uwagi na trudną sytuację gospodarczą. Obiekt został sfinansowany ze środków własnych Yareal przy wsparciu udziałowców.

Projekt rewitalizacji obejmował odrestaurowanie charakterystycznej fasady (dawnej siedziby firmy Metalexport) z lat pięćdziesiątych oraz całkowitą przebudowę wnętrza. Dziś biurowiec Mokotowska Square uzupełnia historyczną tkankę miasta, a jednocześnie jest nowoczesnym budynkiem biurowym w standardzie klasy A. W Europie Zachodniej znane są realizacje tego typu, natomiast w Polsce rewitalizacja budynków na podobną skalę jest działaniem prekursorskim. Pasją Yareal jest tworzenie projektów unikatowych na rynku, wytyczanie nowych kierunków oraz dostarczanie obiektów najwyższej jakości.

Charakterystyka biurowca Mokotowska Square

 • reprezentacyjne lobby
 • możliwość aranżacji piętra dla maksymalnie 4 najemców
 • funkcjonalne i efektywne powierzchnie biurowe z niskim współczynnikiem powierzchni wspólnych (3,62%)
 • duże okna zapewniające doświetlenie powierzchni biurowych światłem dziennym
 • wysokiej jakości materiały wykończeniowe
 • luksusowy taras dla najemcy ostatniej kondygnacji z widokiem na centrum Warszawy
 • podwieszane sufity, podniesione podłogi
 • nowoczesny system klimatyzacji
 • system kontroli dostępu
 • system telewizji przemysłowej CCTV
 • budynek pretenduje do uzyskania certyfikatu BREEAM

Inwestor – Yareal Polska sp. z o.o.
Projekt architektoniczny – APA MARKOWSKI ARCHITEKCI sp. z o.o.
Generalny wykonawca – RD bud sp. z o.o.

 

Typ obiektu – budynek biurowy
Lokalizacja – Warszawa, ul. Mokotowska 49
Powierzchnia biurowa – 8645 m2
Powierzchnia użytkowa – 12 729 m2
Całkowita powierzchnia usługowo-handlowa 1286 m2
Kubatura – 40 073 m3
Stan inwestycji – zakończona
Realizacja – w latach 2009 - 2011

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej