Biurowiec Mokotowska Square oficjalnie otwarty: zobacz efekt rewitalizacji budynku

2011-10-13 13:42
BiurowiecMokotowska Squaer
Autor: Yareal Polska Biurowiec Mokotowska Sguare w Warszawie

W październiku 2011 roku, uroczyście otwarto biurowiec Mokotowska Square. Budynek biurowy zlokalizowany jest przy ul. Mokotowskiej 49, w miejscu dawnej siedziby firmy Metalexport. Gościem honorowym na otwarciu była Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Biurowiec, którego właścicielem jest Yareal Polska, to przykład pionierskiej rewitalizacji obiektu w centrum stolicy.

Otwarcie Mokotowska Square - zobacz zdjęcia z uroczystości

Biurowiec Mokotowska Square to nowoczesny 7-kondygnacyjny budynek klasy A. Powierzchnia użytkowa to 12 729 m2, w tym 8500 m2 to powierzchnia biurowa. Biurowiec usytuowany jest w centrum Warszawy u zbiegu ulic Kruczej, Mokotowskiej i Pięknej, w jednej z najbardziej reprezentacyjnych części stolicy. Główne wejście do biurowca zlokalizowane jest od strony ul. Pięknej, natomiast wjazd do garażu podziemnego, znajduje się od ulicy Mokotowskiej. Parking przygotowany jest dla najemców i może pomieścić w sumie 60 samochodów. Na najwyższej kondygnacji budynku znajdują się tarasy, z których rozpościera się widok na panoramę Warszawy.
Generalnym wykonawcą budynku Mokotowska Square była firma RD Bud, a projekt architektoniczny wykonała pracownia APA Markowski Architekci.

Biurowiec Mokotowska Square - zobacz kartę obiektu

Rewitalizacja budynku zlokalizowanego w samym sercu Warszawy, w ścisłej zabudowie objętej ochroną konserwatorską, była ogromnym wyzwaniem dla zespołu Yareal Polska – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska. – Jesteśmy dumni, że dzięki naszemu wysiłkowi dawny biurowiec Metalexportu znowu tętni życiem. Dzisiejsza obecność Hanny Gronkiewicz-Waltz na otwarciu potwierdza znaczenie naszej inwestycji dla rozwoju miasta.

Prace rewitalizacyjne trwały ponad półtora roku i były prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków. Yareal był przekonany o sukcesie projektu. Dlatego też rozpoczął jego realizację w momencie, kiedy większość deweloperów wstrzymywała inwestycje z uwagi na trudną sytuację gospodarczą. Obiekt został sfinansowany ze środków własnych Yareal przy wsparciu udziałowców.

Projekt rewitalizacji obejmował odrestaurowanie charakterystycznej fasady (dawnej siedziby firmy Metalexport) z lat pięćdziesiątych oraz całkowitą przebudowę wnętrza. Dziś biurowiec Mokotowska Square uzupełnia historyczną tkankę miasta, a jednocześnie jest nowoczesnym budynkiem biurowym w standardzie klasy A. W Europie Zachodniej znane są realizacje tego typu, natomiast w Polsce rewitalizacja budynków na podobną skalę jest działaniem prekursorskim. Pasją Yareal jest tworzenie projektów unikatowych na rynku, wytyczanie nowych kierunków oraz dostarczanie obiektów najwyższej jakości.

Charakterystyka biurowca Mokotowska Square

 • reprezentacyjne lobby
 • możliwość aranżacji piętra dla maksymalnie 4 najemców
 • funkcjonalne i efektywne powierzchnie biurowe z niskim współczynnikiem powierzchni wspólnych (3,62%)
 • duże okna zapewniające doświetlenie powierzchni biurowych światłem dziennym
 • wysokiej jakości materiały wykończeniowe
 • luksusowy taras dla najemcy ostatniej kondygnacji z widokiem na centrum Warszawy
 • podwieszane sufity, podniesione podłogi
 • nowoczesny system klimatyzacji
 • system kontroli dostępu
 • system telewizji przemysłowej CCTV
 • budynek pretenduje do uzyskania certyfikatu BREEAM

Inwestor – Yareal Polska sp. z o.o.
Projekt architektoniczny – APA MARKOWSKI ARCHITEKCI sp. z o.o.
Generalny wykonawca – RD bud sp. z o.o.

 

Typ obiektu – budynek biurowy
Lokalizacja – Warszawa, ul. Mokotowska 49
Powierzchnia biurowa – 8645 m2
Powierzchnia użytkowa – 12 729 m2
Całkowita powierzchnia usługowo-handlowa 1286 m2
Kubatura – 40 073 m3
Stan inwestycji – zakończona
Realizacja – w latach 2009 - 2011

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej