Konsorcjum Stali nie będzie inwestować w budownictwo? WIDEO

2012-08-17 14:04
Robert Wojdyna, prezez Konsorcjum Stali
Autor: www.newseria.pl

Budownictwo jest w złej kondycji. Na rynku jest coraz mniej kontraktów, nic więc dziwnego, że wykonawcy walczą o każde zlecenie. Złą sytuację w branży odczuwają również dostawcy stali. - Coraz częściej pojawiają się zatory płatnicze, coraz częściej musimy odmówić sprzedaży - ocenia Robert Wojdyna, prezes Konsorcjum Stali.

Od dłuższego czasu budownictwo boryka się z kryzysem. Upadają kolejne firmy budowlane a wykonawcy coraz częściej mają problemy za sprawą zatorów płatniczych. Zła sytuacja w branży odbija się również na dostawcach materiałów budowlanych i podwykonawcach.

Przeczytaj także:  Budownictwo to chaos…

Budownictwo a kryzys

Chociaż w I kwartale prognozowano boom w branży, to kryzys najbardziej dotyka budownictwo. Od stycznia do maja 2012 roku, upadłość ogłosiło ponad 300 firm z sektora i upadają kolejne firmy budowlane. W ocenie Roberta Wojdyny, prezesa Konsorcjum Stali, probelmy w budownictwie rozpoczęły sie jeszcze przed Mistrzostwami EURO.

-  Wszyscy liczyliśmy na to, że ta końcówka przed Euro 2012 to będzie nasz moment. Niestety tak nie było. Rozpoczęły się problemy wielu firm budowlanych i ten dobry okres skończył się szybciej niż zakładaliśmy – komentuje p. Wojdyna.

Recepta branży stalowej na kryzys

Obecnie producenci i dostawcy stali nie chcą inwestować w budownictwo. W ich ocenie to jedyny sposób by utrzymać się na rynku. Wielu producentów stali szuka wyjść awaryjnych i podpisuje umowy m.in. z producentami sprzętu AGD czy firmami motoryzacyjnymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej