II linia metra - druga próba miasta

2008-10-21 18:03

Miasto Stołeczne Warszawa ogłosiło 15 października przetarg na zaprojektowanie oraz wybudowanie centralnego odcinka II linii metra. Od dnia podpisania umowy z wykonawcą, w ciągu czterech lat, ma powstać ponad 6 kilometrów tuneli oraz 7 stacji (a na przykład w Madrycie w ciągu czterech lat - 1995-1999 - wybudowano 56 km i 37 stacji...).

"Uruchomiliśmy procedurę przetargową. Jest to przetarg nieograniczony. Na składanie ofert czekamy do 16 lutego 2009 roku" - powiedział wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz. To już drugie podejście Stołecznego Ratusza do budowy centralnego odcinka II linii metra - od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Na sześciokilometrowy odcinek podziemnej kolei (siedem stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion oraz Dworzec Wileński) władze Warszawy zamierzają przeznaczyć ok. 2,8-3 mld zł.

Zaprojektowanie tego odcinka, przygotowanie wszystkich dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę, szczegółowy harmonogram prac oraz projekt organizacji ruchu w trakcie jego budowy, to zadania wykonawcy. Od dnia podpisania umowy, zwycięzca przetargu będzie miał na to 48 miesięcy.
Najważniejszym i najtrudniejszym założeniem realizacji kolejnych stacji będzie utrzymanie - w trakcie prowadzenia prac budowlanych - swobody ruchu samochodowego w Warszawie. I to, że cały korpus stacji Stadion winien być gotowy do końca sierpnia 2011, by udało się uniknąć paraliżu komunikacyjnego w trakcie zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej EURO 2012.

Więcej informacji (m.in. dokumenty związane z przetargiem na budowę II linii metra) na stronie Metra Warszawskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej