Grupa Azora kupuje biurowiec Avatar od Echo Investment

2010-08-04 8:00

Grupa Azora International i Echo Investment podpisały umowę przedwstępną kupna sprzedaży biurowca AVATAR przy ulicy Armii Krajowej w Krakowie. Wartość umowy wynosi 30,5 mln euro (ok. 121,66 mln zł). Dokument zostanie podpisany do końca grudnia 2010 r.

Umowa dotyczy nowo wybudowanego nowoczesnego obiektu biurowego, w którym od niedawna znajduje się krakowska siedziba banku BNP Paribas Fortis Polska. Nabywca w dniu podpisania umowy przejmie wszelkie prawa do obiektu i gruntu, na którym znajduje się budynek.

Zobacz koniecznie: 56 nowych projektów to plany inwestycyjne Echo Investment

- Proces sprzedaży trwał niecałe pięć miesięcy, finalnie do negocjacji została wybrana hiszpańska Grupa Azora International. Rynek nieruchomości inwestycyjnych w Polsce jest bardzo atrakcyjny dla międzynarodowych funduszy. Znaczenie Polski wzrosło, nasz kraj jest już postrzegany jako jeden ze stabilnych członków Unii Europejskiej, a polski rynek nieruchomości nie jako cześć CEE ale odrębny rynek inwestycyjny. Zainteresowanie zakupem budynku w Krakowie było większe niż tego oczekiwaliśmy. Po podpisaniu listu intencyjnego z Azora International na wyłączność negocjacji, mieliśmy wiele zapytań od funduszy, które zgłaszały gotowość przeprowadzenia z nami transakcji. Hiszpanie okazali się dobrymi partnerami do rozmów - jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu i wyniku negocjacji - mówi Adrian Karczewicz, dyrektor ds. inwestycji Echo Investment odpowiedzialny za proces sprzedaży.

Zobacz koniecznie: Echo Investment pozyskuje kolejny teren inwestycyjny w Warszawie

Echo Investment w procesie sprzedaży było reprezentowane przez Jones Lang Lasalle.

Avatar jest nowoczesnym, 9-kondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A zlokalizowanym w zachodniej części Krakowa (dzielnica Bronowice) przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta – ul. Armii Krajowej. W obiekcie dostępnych jest ponad 11 000 m2 powierzchni biurowej i łącznie ponad 260 miejsc postojowych zlokalizowanych na parkingu naziemnym i 2-poziomowym parkingu podziemnym. Zastosowana formuła "open space" pozwala na elastyczne podziały pięter i dopasowanie aranżacji do potrzeb banku. Avatar jest budynkiem energooszczędnym o ponadnormatywnym wskaźniku certyfikacji energetycznej. Autorem projektu jest pracownia DDJM Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. z Krakowa.
Realizacja obiektu rozpoczęła się w IV kwartale 2008 r. i zakończyła w II kwartale 2010 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej