Górażdże Cement i Politechnika Śląska: stała współpraca

2011-01-18 12:01

Uczelnię łączy z firmą długoletnia współpraca - od blisko 13 lat Górażdże Cement S.A. z Wydziałem Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach organizują m.in. sympozja naukowe dotyczące zastosowania cementu i betonu w budownictwie. Podpisane 13 stycznia 2011 r. stałe porozumienie umocni i rozszerzy dotychczasowe wspólne działania - zwłaszcza w  obszarze badań, edukacji i kadr.

Zgodnie z umową, spółka i uczelnia deklarują współpracę w zakresie ustalania tematów prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich, zatrudniania absolwentów uczelni, wzajemnego propagowania osiągnięć, a także wspólne działania w celu pozyskania środków finansowych, w tym unijnych, umożliwiających efektywną i partnerską kooperację, w tym wspólną realizację prac badawczo-rozwojowych.

Górażdże Cement S.A. zobowiązuje się m.in. do organizowania praktyk i staży semestralnych studentom Wydziału Budownictwa, wspierania badań naukowych prowadzonych przez Wydział Budownictwa i dotyczących wspólnych obszarów badawczych, dostarczania swoich produktów do badań realizowanych na Politechnice, współorganizacji oraz sponsorowania konferencji naukowo-technicznych dotyczących właściwości i zastosowania cementu i betonu.

Natomiast Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej zobowiązuje się w umowie m.in. do wspierania i rozpowszechniania wyników wspólnie realizowanych prac badawczych, w szczególności związanych z przygotowaniem rozpraw magisterskich i doktorskich, w czasopismach specjalistycznych oraz na sympozjach i konferencjach naukowo-technicznych związanych z obszarem działalności Grupy Górażdże.

Porozumienie podpisali – w imieniu uczelni – Dziekan Wydziału Budownictwa prof. Jerzy Sękowski i prof. Jacek Gołaszewski, natomiast w imieniu Górażdże Cement S.A. Andrzej Balcerek, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny i Jacek Polacarz, Dyrektor Personalny, Członek Zarządu. Sygnowanie umowy nastąpiło w siedzibie Zarządu Górażdże Cement S.A. w Choruli.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej