Goodman buduje w Gdańsku. Wartość inwestycji może przekroczyć 300 mln euro

2010-12-21 10:24

Grupa Goodman wygrała przetarg na realizację Pomorskiego Centrum Logistycznego (500 000 m2 powierzchni) w bezpośrednim sąsiedztwie wybudowanego niedawno terminalu kontenerowego DCT Gdańsk. Partnerem projektu jest InvestGDA. Centrum logistyczne będzie największym tego typu przedsięwzięciem w północnej Polsce.

- Pomorskie Centrum Logistyczne będzie rozwijać się sukcesywnie w miarę pozyskiwania najemców, a nieruchomości będą oddawane do użytku w ciągu 10 miesięcy od momentu podpisania umowy z najemcą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości, jakie daje ta doskonała lokalizacja, szczególnie, że na północy Polski brakuje tak dobrze położonych obszarów logistycznych i przemysłowych - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor zarządzający Goodman Polska. - Wśród potencjalnych klientów, których będziemy chcieli zainteresować tym projektem, są podmioty działające w skali lokalnej, krajowej jak również spółki międzynarodowe z sektora transportu morskiego, logistyki, dystrybucji, spożywczego oraz FMCG.

Zobacz koniecznie: Goodman rozpoczyna budowę Kraków Airport Logistics Centre

W ramach Pomorskiego Centrum Logistycznego Goodman zaoferuje klientom różnorodne formy współpracy - w tym możliwość wynajmu lub kupna powierzchni. Zarówno cały park logistyczny, jak i same nieruchomości, będą zarządzane przez zespół wewnętrznych specjalistów Grupy Goodman.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy przetarg na ten przełomowy projekt i cieszymy się z perspektywy współpracy z miastem Gdańsk i innymi partnerami projektu - podkreśla dyrektor generalny Grupy Goodman, Greg Goodman.

Pomorskie Centrum Logistyczne znajduje się zaledwie 20 km od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku (drugie co do wielkości lotnisko w Polsce). Cztery międzynarodowe linie kolejowe łączą Gdańsk z głównymi miastami i ośrodkami przemysłowymi w Polsce, a także cztery nowe szlaki komunikacyjne, w tym przebiegająca przez Gdańsk trasa północ-południe (planowane lub w trakcie budowy). Pomorskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w pobliżu terminalu kontenerowego DCT Gdańsk, największego polskiego portu morskiego, którego udział w krajowym handlu wynosi 40%.

Zobacz koniecznie: Goodman: kierunek Europa Kontynentalna

- Silna pozycja finansowa Goodman i dostęp do finansowania ułatwiają rozwój działalności Grupy w całej Europie, w tym również w Polsce. W ostatnich miesiącach ogłosiliśmy rozpoczęcie wielu istotnych projektów i podpisaliśmy kontrakty na nowe inwestycje we Francji, Niemczech, Polsce i na Słowacji, których łączna powierzchnia wynosi ponad 180 000 m2 - mówi Danny Peeters, prezes Goodman na Europę Kontynentalną.

Budowa Kraków Airport Logistics Centre
Autor: NBS Communications W październiku 2010 Goodman rozpoczął budowę Kraków Airport Logistics Centre (14 000 m2). Zakończenie budowy magazynu planowane jest na II kwartał 2011 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skalski.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej