Gastel Żurawie wraca na Złotą 44

2011-02-10 12:09
ZŁOTA
Autor: brak danych

Żurawie giełdowej firmy rozpoczęły pracę na wznowionej budowie wieżowca Złota 44 w centrum Warszawy. To jedna z największych jednorazowych umów w historii Gastel Żurawie.

Gastel Żurawie na Złotej 44

Trzy ogromne żurawie wieżowe Gastela będą pracowały przy budowie jednego z najbardziej prestiżowych budynków w stolicy.
– Pierwsze dwa żurawie już są zamontowane, trzeci pojawi się na budowie w najbliższym czasie. To bardzo prestiżowy kontrakt i jeden z największych w naszej historii. Jego wartość wyniesie około 3 mln zł – mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie.

Złota 44 to inwestycja Orco Property Group, która została wstrzymana z powodu protestu okolicznych mieszkańców. Luksusowy budynek będzie miał prawie 200 metrów wysokości, 54 piętra i pomieści ponad 250 apartamentów. Autorem projektu jest światowej sławy architekt Daniel Libeskind.

Zobacz także: Złota 44 przed EURO 2012? Inwestor Orco Property wybrał generalnego wykonawcę

Więcej zleceń, więcej żurawi

Gastel Żurawie, zgodnie z zapowiedziami, pozyskuje także nowy sprzęt, który pozwoli na szybszą ekspansję. W ostatnich dniach baza sprzętowa wzbogaciła się o 5 żurawi terenowych - 2 żurawie gąsienicowe Sennebogen 643 R (jeden już pracuje na budowie Mostu Północnego) oraz 3 żurawie dwuosiowe Terex Bendini RC 45 (dwa z nich rozpoczną niebawem pracę przy realizacji obiektów mostowych na budowie autostrady A4 w okolicach Przemyśla oraz budowie autostrady A1 w okolicach Kutna).
 – Zakupy związane są z coraz większą liczbą zleceń, które pojawiły się w ostatnim czasie. Firmy budowlane poszukują przede wszystkim mobilnych żurawi terenowych, które wykorzystywane są właśnie przy budowie dróg i przepraw mostowych – mówi prezes Żółcik.

Zapisy na akcje

Dalsze poszerzenie bazy sprzętowej to także jeden z celów prowadzonej obecnie w ramach prawa poboru emisji akcji H. Na zakup kolejnych dźwigów hydraulicznych i dźwigów gąsienicowo-kratowych Gastel Żurawie przeznaczy 23 mln zł. Zapisy na akcje będą prowadzone do 16 lutego br. (zapisy dodatkowe na akcje nie objęte przeprowadzone zostaną między 25 a 28 lutego).

Z prawa poboru zamierza skorzystać wiceprezes Gastel Żurawi i jeden z największych akcjonariuszy spółki.
– Wierzę w firmę, jej strategię i plany rozwoju, których realizacja pozwoli Gastelowi osiągnąć pozycję jednego z liderów w branży w Europie. Dlatego wezmę udział w nowej emisji, która biorąc pod uwagę cenę emisyjną, jest korzystna dla wszystkich akcjonariuszy – mówi Tomasz Kwieciński, wiceprezes zarządu Gastel Żurawie.
W prospekcie emisyjnym Tomasz Kwieciński zadeklarował, że obejmie ponad 5% nowej emisji akcji.

Inwestorzy, którym nie przysługuje prawo poboru akcji serii H mogą je jeszcze nabyć na GPW. Notowania praw poboru będą prowadzone do 11 lutego br.

Prospekt jest dostępny na stronach: www.gastel-zurawie.pl, www.millenniumdm.pl, www.ddpp.com.pl.

Złota 44
Autor: Orco Property Group "Złota 44" - widok nocą z hotelu Forum.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej