Gastel Żurawie wraca na Złotą 44

2011-02-10 12:09
ZŁOTA
Autor: brak danych

Żurawie giełdowej firmy rozpoczęły pracę na wznowionej budowie wieżowca Złota 44 w centrum Warszawy. To jedna z największych jednorazowych umów w historii Gastel Żurawie.

Gastel Żurawie na Złotej 44

Trzy ogromne żurawie wieżowe Gastela będą pracowały przy budowie jednego z najbardziej prestiżowych budynków w stolicy.
– Pierwsze dwa żurawie już są zamontowane, trzeci pojawi się na budowie w najbliższym czasie. To bardzo prestiżowy kontrakt i jeden z największych w naszej historii. Jego wartość wyniesie około 3 mln zł – mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie.

Złota 44 to inwestycja Orco Property Group, która została wstrzymana z powodu protestu okolicznych mieszkańców. Luksusowy budynek będzie miał prawie 200 metrów wysokości, 54 piętra i pomieści ponad 250 apartamentów. Autorem projektu jest światowej sławy architekt Daniel Libeskind.

Zobacz także: Złota 44 przed EURO 2012? Inwestor Orco Property wybrał generalnego wykonawcę

Więcej zleceń, więcej żurawi

Gastel Żurawie, zgodnie z zapowiedziami, pozyskuje także nowy sprzęt, który pozwoli na szybszą ekspansję. W ostatnich dniach baza sprzętowa wzbogaciła się o 5 żurawi terenowych - 2 żurawie gąsienicowe Sennebogen 643 R (jeden już pracuje na budowie Mostu Północnego) oraz 3 żurawie dwuosiowe Terex Bendini RC 45 (dwa z nich rozpoczną niebawem pracę przy realizacji obiektów mostowych na budowie autostrady A4 w okolicach Przemyśla oraz budowie autostrady A1 w okolicach Kutna).
 – Zakupy związane są z coraz większą liczbą zleceń, które pojawiły się w ostatnim czasie. Firmy budowlane poszukują przede wszystkim mobilnych żurawi terenowych, które wykorzystywane są właśnie przy budowie dróg i przepraw mostowych – mówi prezes Żółcik.

Zapisy na akcje

Dalsze poszerzenie bazy sprzętowej to także jeden z celów prowadzonej obecnie w ramach prawa poboru emisji akcji H. Na zakup kolejnych dźwigów hydraulicznych i dźwigów gąsienicowo-kratowych Gastel Żurawie przeznaczy 23 mln zł. Zapisy na akcje będą prowadzone do 16 lutego br. (zapisy dodatkowe na akcje nie objęte przeprowadzone zostaną między 25 a 28 lutego).

Z prawa poboru zamierza skorzystać wiceprezes Gastel Żurawi i jeden z największych akcjonariuszy spółki.
– Wierzę w firmę, jej strategię i plany rozwoju, których realizacja pozwoli Gastelowi osiągnąć pozycję jednego z liderów w branży w Europie. Dlatego wezmę udział w nowej emisji, która biorąc pod uwagę cenę emisyjną, jest korzystna dla wszystkich akcjonariuszy – mówi Tomasz Kwieciński, wiceprezes zarządu Gastel Żurawie.
W prospekcie emisyjnym Tomasz Kwieciński zadeklarował, że obejmie ponad 5% nowej emisji akcji.

Inwestorzy, którym nie przysługuje prawo poboru akcji serii H mogą je jeszcze nabyć na GPW. Notowania praw poboru będą prowadzone do 11 lutego br.

Prospekt jest dostępny na stronach: www.gastel-zurawie.pl, www.millenniumdm.pl, www.ddpp.com.pl.

Złota 44
Autor: Orco Property Group "Złota 44" - widok nocą z hotelu Forum.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej