Złota 44 przed EURO 2012? Inwestor Orco Property wybrał generalnego wykonawcę

2010-12-09 10:18
Złota 44
Autor: brak danych

Orco Property, inwestor apartamentowca Złota 44 - projektu Daniela Libeskinda - wyznaczył generalnego wykonawcę. Prawie 200-metrowy wieżowiec w centrum Warszawy dokończy (wyłonione w konkursie ofert) włoskie konsorcjum Inso / Consorzio Cooperative Costruzioni.

Przed EURO 2012?

Szybka decyzja inwestora odnośnie wyboru generalnego wykonawcy Złotej 44 oznacza, że prace na wieży zostaną ponownie uruchomione już w styczniu 2011 r., co daje szansę, na zakończenie prac zewnętrznych przed EURO 2012. Generalny Wykonawca rozpoczął już przygotowania do podjęcia prac, włączając w to opracowanie projektu wykonawczego, organizację pracy oraz zamawianie materiałów i sprzętu.

- Wszystkim nam bardzo zależy, aby dotrzymać tego terminu. Dlatego przy wyborze generalnego wykonawcy dla naszej inwestycji, braliśmy pod uwagę tempo prac, ponieważ nie możemy pozwolić sobie na więcej przestojów - podkreśla Jean-Francois Ott, prezes i założyciel Orco Property Group.

Consorzio Cooperative Costruzioni

Consorzio Cooperative Costruzioni jest jednym z najbardziej znanych koncernów budowlanych we Włoszech. Na rynku działa od 1912 roku. Na szczególną uwagę pośród realizacji CCC zasługują inwestycje takie jak Business Centre Point de Simon (Martynika), budynek sądu we Florencji, E-Towers w Mediolanie. CCC jest również odpowiedzialny za przywrócenie Opery La Scala w Mediolanie.

Złota 44
Autor: Orco Property Group
Apartamentowiec Złota 44
Autor: Orco Property Group Złota 44 - przykładowe wizualizacje apartamentów i części rekreacyjnej dla mieszkańców

Złota 44: zgodnie z prawem

Wojewoda Mazowiecki uznał 7 października 2010 r., że firma Orco Property uzyskała pozwolenie na budowę w oparciu o bezsprzecznie prawidłową dokumentację i wypełniła wszystkie nałożone na nią obowiązki proceduralne. Oznacza to, że budowa apartamentowca Złota 44 może być kontynuowana, a wszystkie argumenty, które podnosiła 7-osobowa grupa przeciwników (sąsiadów) inwestycji zostały odrzucone.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej