Gastel Żurawie odnotowuje wzrost

2011-04-18 14:22
Gastel Żurawie: rekordowa sprzedaż
Autor: Gastel Żurawie

Gastel Żurawie przedstawił dzisiaj raport sprzedaży za I kwartał 2011. Przychody spółki szacuje się na 23,7 mln i były wyższe o 44% w porównaniu do ubiegłego roku.

– Pierwszy kwartał był bardzo udany dla spółki pod względem sprzedaży. Odczuwamy zwiększony popyt ze strony firm budowlanych, także zima w tym roku nie była aż tak niekorzystna jak w 2010 r. Kolejne miesiące powinny być jeszcze lepsze m.in. dzięki zakupom nowego sprzętu, którego pozyskanie właśnie finalizujemy ze środków z zakończonej w tym roku publicznej emisji – mówi Grzegorz Żółcik, prezes zarządu Gastel Żurawie.

Zobacz także: Gastel Żurawie wraca na Złotą 44

W ciągu ostanich tygodni spółka podpisała umowę  z Mostostalem Warszawa, na wynajem żurawi wieżowych, której szacunkowa wartość wynosi ok. 2 mln złotych. Spółka podpisała także list intencyjny, na obsługę budowy parku elektrowni wiatrowych w województwie zachodniopomorskim. W ramach przedsięwziecia Gastel zapewni dźwigi do montażu 12 turbin wiatrowych w miejscowości Kamionka.
– Liczymy, że w następstwie listu intencyjnego podpiszemy umowę, a szacujemy, iż wartość zleconych prac wyniesie około 2 mln zł brutto. W ramach poczynionych pomiędzy stronami uzgodnień, zakres prac może zostać rozszerzony o usługi transportu oraz logistykę miejsca budowy. A to spowodowałoby, iż szacowana wartość zleconych prac wzrosłaby do około 4,6 mln zł brutto – dodaje Grzegorz Żółcik.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej