Dworzec w Kostrzynie do remontu. PKP ogłosiły przetarg na prace budowlane

2011-12-22 10:04
Zabytkowy dworzec w Kostrzynie nad Odrą do remontu
Autor: PKP SA Dworzec w Kostrzynie

Zabytkowy dworzec kolejowy w Kostrzynie nad Odrą czeka gruntowny remont. PKP ogłosił przetarg na prace budowlane w ramach inwestycji. Przedsięwzięcie obejmuje, m.in. odnowienie elewacji budynku oraz wymianę wszystkich instalacji. Po wyremontowaniu obiektu, do budynku ma zostać przeniesiona miejska biblioteka. Podmioty, które chcą wziąć udział w przetargu mogą zgłaszać swoją kandydaturę do 4 stycznia 2012 roku.

Dworzec kolejowy w Kostrzynie nad Odrą zostanie gruntownie wyremontowany.

Zarząd PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, ogłosił 20 grudnia przetarg na wybór firmy, która przeprowadzi prace budowlane w ramach zadania.
Po zakończeniu remontu do budynku dworca, ma zostać przeniesiona miejska biblioteka.

Przeczytaj również: Zabrze: dworzec kolejowy zyska Centrum Przesiadkowe. Miasto buduje wspólnie z PKP

Dworzec do remontu - opis inwestycji

Remont dworca zakłada odnowienie elewacji. Ponadto, zadanie obejmuje: położenie na nowo wszystkich instalacji, wymianę i rekonstrukcję stolarki okiennej oraz usunięcie części ścianek działowych. Zarząd PKP zakłada, że prace budowlane w ramach przedsięwzięcia powinny zakończyć się do 28 czerwca 2013 roku. Wykonawca będzie mógł rozpocząć remont tuż po podpisaniu umowy. Zamawiający wymaga zabezpieczenia propozycji przetargowej wadium w wysokości 123 tys. złotych. Podmioty, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, proszone są o składanie propozycji do dnia 4 stycznia 2012 roku. Wartość remontu to ok. 6 mln złotych.

Dworzec do remontu - szczegółowe informacje o przetargu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej