Dworzec w Kostrzynie do remontu. PKP ogłosiły przetarg na prace budowlane

2011-12-22 10:04
Zabytkowy dworzec w Kostrzynie nad Odrą do remontu
Autor: PKP SA Dworzec w Kostrzynie

Zabytkowy dworzec kolejowy w Kostrzynie nad Odrą czeka gruntowny remont. PKP ogłosił przetarg na prace budowlane w ramach inwestycji. Przedsięwzięcie obejmuje, m.in. odnowienie elewacji budynku oraz wymianę wszystkich instalacji. Po wyremontowaniu obiektu, do budynku ma zostać przeniesiona miejska biblioteka. Podmioty, które chcą wziąć udział w przetargu mogą zgłaszać swoją kandydaturę do 4 stycznia 2012 roku.

Dworzec kolejowy w Kostrzynie nad Odrą zostanie gruntownie wyremontowany.

Zarząd PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, ogłosił 20 grudnia przetarg na wybór firmy, która przeprowadzi prace budowlane w ramach zadania.
Po zakończeniu remontu do budynku dworca, ma zostać przeniesiona miejska biblioteka.

Przeczytaj również: Zabrze: dworzec kolejowy zyska Centrum Przesiadkowe. Miasto buduje wspólnie z PKP

Dworzec do remontu - opis inwestycji

Remont dworca zakłada odnowienie elewacji. Ponadto, zadanie obejmuje: położenie na nowo wszystkich instalacji, wymianę i rekonstrukcję stolarki okiennej oraz usunięcie części ścianek działowych. Zarząd PKP zakłada, że prace budowlane w ramach przedsięwzięcia powinny zakończyć się do 28 czerwca 2013 roku. Wykonawca będzie mógł rozpocząć remont tuż po podpisaniu umowy. Zamawiający wymaga zabezpieczenia propozycji przetargowej wadium w wysokości 123 tys. złotych. Podmioty, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, proszone są o składanie propozycji do dnia 4 stycznia 2012 roku. Wartość remontu to ok. 6 mln złotych.

Dworzec do remontu - szczegółowe informacje o przetargu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej