Dworzec w Kłodzku zostanie przebudowany. PKP ogłosiły przetarg na roboty budowlane

2011-12-29 14:13
dworzec Kłodzko Główne
Autor: www.pkp.pl Dworzec kolejowy Kłodzko Główne

Dworzec kolejowy w Kłodzku zostanie przebudowany. Zarząd PKP ogłosił przetarg na roboty budowlane w ramach inwestycji. Podmioty, które chcą wziąć udział w przetargu mogą zgłaszać swoją kandydaturę do 11 stycznia 2012 roku.

Dworzec kolejowy w Kłodzku zostanie zmodernizowany. Zarząd PKP Oddział gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu, ogłosił 28 grudnia przetarg na roboty budowlane w ramach przedsięwzięcia.

Przeczytaj również: Zabrze: dworzec kolejowy zyska Centrum Przesiadkowe. Miasto buduje wspólnie z PKP

Przetarg na roboty budowlane - zakres zamówienia

Przedmiotem przetargu jest przeprowadzanie robót budowalno-montażowych dotyczących modernizacji dworca Kłodzko Główne. Okres rękojmi wynosi 36 miesięcy i jest liczony od dnia odbioru końcowego. Podmioty, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, mogą składać swoje propozycje do 11 stycznia 2012 roku.

Dworzec do przebudowy - opis inwestycji

Przebudowa budynku dworca zakłada odświeżenie elewacji zewnętrznej, usuniętcie grafitti oraz uzupełnienie ubytków cegieł i spoin. Roboty budowlane obejmą przemurowanie ściany ażurowej przy schodach wejściowych, natomiast z zewnątrz dworzec zostanie pokryty specjalną powłoką antygrafitti. Przebudowa zakłada także rozebranie i przemurowanie koron kominów.
Ponadto, zostanie wymienione pokrycie dachowe oraz stolarka okienna i drzwiowa. Od wewnątrz dworzec zostanie ocieplony. Przebudowa obejmie także drewniane klatki schodowe, posadzki w budynku zostaną zdemontowane, a na ich miejscu zostaną położone kamienne płyty i płytki gresowe. Nad wejściami do budynku dworca przewidziano kurtyny powietrzne.

Dworzec do przebudowy - szczegółowe informacje o przetargu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej