Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz (Toruń: 22 listopada, Katowice: 25 listopada)

2010-10-25 18:16
Kamienica
Autor: brak danych

W budownictwie występuje wiele przypadków, w których niemożliwe jest wykonanie izolacji termicznej po zewnętrznej stronie ścian. Na konferencjach z cyklu Docieplanie obiektów zabytkowych zostanie przedstawione jedno z rozwiązań, które może poprawić parametry cieplne budynku bez zmian w wyglądzie fasady.

Problem niemożliwości wykonania izolacji termicznej po zewnetrznej stronie ściany dotyczy w dużej mierze budynków, które podlegają opiece konserwatora zabytków i elewacja których nie może ulec zmianom.

Pierwsza konferencja z tego cyklu odbyła się w Warszawie 25 maja 2010r. Na konferencji "Docieplenie obiektów zabytkowych od wewnątrz" Xella Polska przedstawiła jedno z rozwiązań które można zastosować w takim przypadku. YTONG MULTIPOR - mineralny materiał izolacyjny, ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne zachowując jednocześnie: precyzję wymiarową, odporność ogniową i odpowiednią paroprzepuszczalność. Bloczki można stosować do izolacji od wewnątrz bez konieczności używania folii paroizolacyjnej. Wykonana z nich izolacja ma również duże znaczenie ze względu na znaczną poprawę warunków akustycznych pomieszczenia.

Ponieważ konferencja w Warszawie spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony konserwatorów zabytków Xella postanowiła kontynuować cykl. Tym razem najpierw w Toruniu 22 listopada, a później w Katowicach 25 listopada  doradcy techniczni firmy Xella opowiedzą o zasadach stosowania MULTIPORU Konferencja jest dedykowana konserwatorom zabytków, a także administracjom zarządzającym takimi obiektami. Konferencja jest bezpłatna, rejestracja jest możliwa na stronie www.budowane.pl/zabytki.

Zobacz koniecznie: Przegląd dostępnych metod termoizolacji od wewnątrz

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej