Deweloper Roku 2007 Południowo-Wschodniej Europy

2008-05-15 18:50

Tytuł Dewelopera Roku 2007 w Europie Południowo-Wschodniej w prestiżowym konkursie SEE Real Estate Awards organizowanym przez europaproperty.com zdobył Globe Trade Centre SA. Portfel GTC w tej części Europy to łącznie 910 000 m2 w 40 obiektach ukończonych lub będących w trakcie realizacji.

Konkurs SEE Real Estate Awards odbył się po raz trzeci w historii. Gala wręczenia nagród odbyła się w bukareszteńskim hotelu Mariott w obecności 350 przedstawicieli branży nieruchomości.

"Przyznana nagroda jest kolejnym dowodem uznania dla działalności naszej firmy. Łącznie w Nowej Europie, GTC realizuje 130 inwestycji w trzech głównych sektorach rynku. Ocena jury jest tym cenniejsza, że jest to druga - po tytule dla najlepszego dewelopera w Europie Środkowo-Wschodniej - tegoroczna nagroda podkreślająca wkład GTC w rozwój rynku nieruchomości w regionie." - powiedział Hagai Harel, członek zarządu GTC.

GTC realizuje łącznie 40 inwestycji w regionie Europy Południowo-Wschodniej: w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i Serbii. Portfel inwestycji spółki w tej części Europy składa się z 330 000 m2 powierzchni handlowej, 140 000 m2 powierzchni biurowej i 440 000 m2 powierzchni mieszkaniowej. Najistotniejsze wydarzenia w działalności spółki w regionie w ostatnich 12 miesiącach to: otwarcie Avenue Mall (wynajętego w 100 proc., pierwszego w Zagrzebiu centrum handlowo-rozrywkowego, które miesięcznie jest odwiedzane przez 800 tys. klientów), sprzedaż 1400 mieszkań w Rumunii i Serbii, jak również rozpoczęcie realizacji nowych inwestycji w sektorze centrów handlowych w Rumunii, Bułgarii, Serbii i Chorwacji.

Tytuł Dewelopera Roku 2007 Europy Południowo-Wschodniej jest drugim, po nagrodzie Dewelopera Roku 2007 Europy Środkowo-Wschodniej, wyróżnieniem za dokonania spółki. Przyznało go piętnastoosobowe jury, w skład którego weszły czołowe osobowości europejskiej branży nieruchomości: finansiści, deweloperzy, agenci nieruchomości oraz doradcy. Oprócz GTC, do tytułu Dewelopera Roku 2007 pretendowały również: Anchor Group, Avrig 35, Baneasa Investments, Cefin Real Estate, Mivan, Phoenix Real Estate, ProLogis, River Invest oraz TriGranit.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej