Czysty Powiat nie istnieje! Program Czysty Powiat nie ma związku z Czystym Powietrzem

2022-02-18 14:53

Czysty Powiat? Takiego programu nie ma i nie daj się nabrać na deklarację dofinansowania fotowoltaiki w wysokości 15 000 zł. Choć głos w telefonie przedstawiciela programu Czysty Powiat może brzmieć przekonująco, a warunki dotacji wydawać się atrakcyjne, nie daj się zwieść. Program Czysty Powiat to oszustwo, którego cel jest ściśle określony.

Spis treści

  1. Nieznany numer z programu Czysty Powiat
  2. O programie Czysty Powiat
  3. Jaki cel akcji Czysty Powiat?

Nieznany numer z programu Czysty Powiat

Telefony mogą się urywać, dzwonić kilka dni pod rząd. Przedstawiciel programu Czysty Powiat mówi zawsze szybko i pewnie, zadaje kilka pytań, m.in. o powiat, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, itp. Jest tak wiele programów wsparcia dla proekologicznych rozwiązań, dlaczego niemiałby istnieć również program Czysty Powiat?

O programie Czysty Powiat

Można dać się zwieść, tym bardziej że istniała również strona Czysty Powiat, która na pierwszy rzut oka wyglądała dość wiarygodnie. Zawierała artykuły o tematyce OZE i elektromobilności, co miało wzbudzić większe zaufanie wnioskodawców. Widniały również wzmianki o najpopularniejszych rządowych programach wsparcia, jak program Czyste powietrze, Mój Prąd, czy uldze termomodernizacyjnej. Na stronie programu Czysty powiat było także odwołanie do programu Czyste Powietrze jako popularyzatora alternatywnych źródeł pozyskiwania energii i obietnica otrzymania aż do 15 000 zł dofinansowania na instalację fotowoltaiczną. Oszuści podawali, że środki na refundację programu Czysty Powiat pochodzą z sektora prywatnego.

Jaki cel akcji Czysty Powiat?

Jest prosty. chodzi o pozyskanie leadów sprzedażowych, czyli danych o potencjalnym kontrahencie. Jest to nazwisko, numer telefonu, e-mail, informacja o potrzebach zakupowych, zachowaniu na stronie oraz innych przydatne do przygotowania oferty sprzedażowej czy negocjacji. Takie informacje są cenne np. dla firm, które faktycznie zajmują się fotowoltaiką i chętnie je kupują.

Wchodząc w politykę prywatności strony Czysty Powiat, klient był przekierowywany na stronę call center, która przygotowuje kampanie marketingowe dopasowane do potrzeb klientów. Polityka prywatności zresztą się nie otwiera, gdyż po pierwszym kliknięciu wyskakuje błąd 404. Dopiero po wejściu na stronę główną możemy przejść do polityki prywatności, z której dowiadujemy się, że firma zarejestrowana jest na Ukrainie. Nie dajmy się oszukać!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej