Centrum Komunikacyjne Poznań: mogą ruszać

2011-03-11 13:54
Nowy dworzec PKP S.A. w Poznaniu
Autor: PKP S.A.

Nie ma już żadnych przeszkód, by Polskie Koleje Państwowe oraz TriGranit Holding mogły razem zbudować Zintegrowane Centrum Komunikacyjne Poznań Główny, czyli budynek dworca kolejowego, autobusowego oraz łączące je centrum handlowe. Prezes UOKiK wydała zgodę na utworzenie wspólnego przedsięwzięcia.

Dworce pięknieją
Autor: PKP SA Dworzec w Poznaniu

TriGranit Holding prowadzi działalność głównie w zakresie inwestycji kapitałowych, budowy, nabywania i najmu nieruchomości. Nowe podmioty mają nosić nazwy: Poznań City Center I oraz Poznań City Center II.
Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji. Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Zobacz także: Centrum Komunikacyjne Poznań Główny (wideo)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej