Budowa A1 (odcinek Świerklany - Gorzyczki) bez przeszkód. Zarzuty Alpine odrzucone

2010-04-29 10:45
Autostrada A1
Autor: Ministerstwo Inrastruktury

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie wraz z wszystkimi zarzutami stawianymi przez Alpine Bau Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w związku z przetargiem na kontynuację budowy autostrady A1 Świerklany – Gorzyczki.

Z początkiem kwietnia br. Alpine Bau wystąpiła do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej przy prezesie Urzędu Zamówień Publicznych z wnioskiem o unieważnienie przetargu na wybór wykonawcy odcinka autostrady A1 Świerklany – Gorzyczki. Firma zarzuca GDDKiA m.in. naruszenie zasad uczciwej konkurencji oraz dyskryminację wykonawców z innych państw UE.

Zobacz koniecznie: Alpine Bau chce unieważnienia przetargu (budowa A1 Świerklany - Gorzyczki)

GDDKiA uważała, że zarzuty te są nieuzasadnione i nie mają wpływu na przebieg przetargu. I na takich samych warunkach opierał się poprzedni kontrakt dotyczący autostrady A1 realizowany przez Alpine Bau.

Zobacz koniecznie: GDDKiA zrywa kontrakt z Alpine

Przetarg na budowę A1 Świerklany - Gorzyczki centrala GDDKiA ogłosiła 1 kwietnia 2010 r. Wpłynęło 19 wniosków od firm i konsorcjów. Zaproszenia do składania ofert, po formalnym sprawdzeniu wniosków, zostaną wysłane do firm zakwalifikowanych do II etapu w czerwcu 2010 r. Wybór wykonawcy prac jest przewidywany na lipiec br., a podpisanie umowy w sierpniu lub we wrześniu 2010 r.

Zobacz koniecznie: Lista wykonawców, którzy złożyli wnioski o dopuszczenie  do udziału w postępowaniu

Autostrada będzie gotowa przed Turniejem Finałowym Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej