BUDMA 2016 – start!

2016-02-02 6:00
BUDMA 2016
Autor: MTP

Ruszyła kolejna edycja największych targów branży budowlanej BUDMA 2016. Swoją ofertę zaprezentuje kilkuset wystawców, swoją premierę rynkową będzie miało wiele produktów. Targi mają również bogaty program imprez towarzyszących, od pokazów fachowców po specjalistyczne konferencje i seminaria. Szczególnie zapraszamy na wydarzenia organizowane pod auspicjami Muratora...     

Już po raz 25. Poznań jest gospodarzem Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które są największym targowym wydarzeniem branży budowlane w Polsce i jednym z większych w tej części Europy. Prezentują tu swoje oferty najwięksi producenci wyrobów i technologii dla budownictwa, ale nie brakuje też mniejszych firm z innowacyjnymi rozwiązaniami. Już od kilku lat organizatorzy targów wcześniej przyznają zgłoszonym produktom Złote Medale MTP za innowacyjność, wartości użytkowe i zaawansowaną, by nagrodzone wyroby można było obejrzeć osobiście. Organizatorzy zapewniają, że w ofercie producentów jest sporo nowości, są też i takie, które premierę mają właśnie na BUDMIE, takim produktom przyznano również Złote Medale, których widok został ukryty aż do pierwszego dnia targów.
Zobacz Złote Medale BUDMY 2016 >>

Tytuły budowlane Muratora również mają swój wkład w programie imprez towarzyszących podczas BUDMY.
Pierwszego dnia – we wtorek 2 lutego – odbędzie się konferencja „Muratorplus.pl – 15 lat doświadczenia serwisów budowlanych – jak skutecznie trafić do klienta, architekta, wykonawcy”. Konferencja na temat sposobów komunikacji z klientami B2B i B2C w mediach internetowych. Internet vs. inne media. Mobile i wideo – jak wykorzystać nowe trendy w konsumpcji treści online? Jak w dobie content marketingu tworzyć materiały angażujące odbiorców? W części jubileuszowej quiz z nagrodami i urodzinowy TORT.
Więcej o konferencji serwisu Muratorplus >>

W środę 3 lutego jest dzień miesięcznika „Murator”. Na naszym stoisku (paw. 3, st. 2) nastąpi otwarcie   
wystawy DOM JAK NOWY, z przykładami udanych przebudów i remontów.
Następnie zapraszamy na konferencję „Jak remontują Polacy?” Na podstawie badań „Muratora” będą omawiane typowe potrzeby remontowe, stan techniczny polskich domów jednorodzinnych i związane z tym problemy. Dyskusja panelowa odbędzie się z udziałem fachowców i projektantów. Na konferencji zostanie ogłoszony konkurs Remont Roku 2016.
W czwartek 4 lutego zapraszamy na Turniej Wiedzy Branżowej. Na stoisku Muratora (paw. 3, st. 2) wystarczy zarejestrować się i jak najszybciej odpowiedzieć na pięć losowo wybranych pytań. Do wygrania atrakcyjne nagrody.
Więcej o Turnieju Wiedzy Branżowej >>
 
Podczas targów odbędą się Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, ale również swoje umiejętności będą prezentować w ramach mistrzostw Polski parkieciarze. Kolejnym konkursem, w którym wyłoniony zostanie Mistrz Polski 2016, będą III Mistrzostwa Polski Montażu wykładzin, organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy. Natomiast Polskie Zrzeszenie Płytkarzy zapowiedziało liczne pokazy nowych technik montażu okładzin ceramicznych. Dobre praktyki montażu okien, drzwi, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych technik montażowych, mocowań oraz narzędzi w ramach interaktywnego pokazu Monteriada zaprezentuje Związek Polskie Okna i Drzwi.
Więcej o Mistrzostwach Polski Młodych Dekarzy >>

Strada di Architettura. To kolejna odsłona jednego z najważniejszych wydarzeń skierowanych głównie do architektów. Dzięki współpracy z Izbą Architektów RP będzie można m.in. wziąć udział w wykładzie Roberta Koniecznego, jednego z najbardziej interesujących architektów młodego pokolenia. Ciekawie zapowiada się debata architektoniczna, czyli dyskusja o przestrzeni publicznej w Polsce, bardziej przyjaznej mieszkańcom dzięki mądrej legislacji, sprawniejszym urzędom i świadomym działaniom inwestorów. Zaprezentowane zostaną również „perły architektury”, które oprócz znakomitych parametrów, charakteryzują się również niecodziennym designem. Podczas BUDMY poznamy również laureatów konkursu Szkice Architektoniczne. Tegoroczną nowością będzie Noc Architektów, zabawa na zasadzie gry miejskiej.

Podczas BUDMY odbędzie się po raz kolejny, tym razem VII Forum Budownictwa Pasywnego. To największa konferencja w Europie Środkowej, na której spotykają się eksperci z Polski i całego Świata.
Więcej o Forum Budownictwa Pasywnego >>

Szczegółowy program targów i imprez towarzyszących >>
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej