Budimex ma Budimex...

2009-11-06 12:10

Budimex SA  podpisał - 4 listopada 2009 r. - umowę nabycia 50% udziałów w Budimex Nieruchomości Sp. z o.o. (uprawniających do 50% głosów na zgromadzeniu wspólników) od drugiego wspólnika – Grimaldi Investments B.V. Pozostałe 50% udziałów należy do Budimex SA w związku z połączeniem Budimex SA jako spółką przejmującą z Budimex Inwestycje Sp. z o.o. jako spółką przejmowaną - informuje zarząd spółki. 

- Cieszę się z zakupu 50% udziałów Budimeksu Nieruchomości. Przede wszystkim dlatego, że dobrze znamy tę spółkę i wierzę w rozwój budownictwa mieszkaniowego. Na własne mieszkanie w Polsce wciąż oczekuje ok. 1,5 mln rodzin, a banki powoli rozluźniają restrykcyjną politykę udzielania kredytów. Gdy przed laty Ferrovial obejmował udziały w Nieruchomościach, a potem podnosił kapitały spółki, włożył do niej w sumie 320 mln zł w gotówce. Nam wówczas brakowało pieniędzy na dynamiczny rozwój deweloperki, na zakup ziemi i rozpoczęcie nowych inwestycji. Dziś mamy pieniądze, a Budimex Nieruchomości pokaźny bank gruntów zakupionych w latach 2005 i 2006 po dobrych cenach, który umożliwia budowę ok. 7000 mieszkań, przygotowane nowe projekty, nieduże zadłużenie - mowi Dariusz Blocher, prezes zarządu spółki Budimex. - Dzięki konsolidacji 100% Budimeksu Nieruchomości sprzedaż Grupy Budimex zwiększy się o około 150 mln zł rocznie. Działalność deweloperska nawet w czasie kryzysu jest bardziej rentowna od działalności budowlanej. Wyceniając Budimex Nieruchomości przyjęliśmy dwucyfrową stopę zwrotu z inwestycji, a zatem znacznie większą od możliwych do uzyskania na lokatach bankowych. W stosunku do rynkowych wartości deweloperskich spółek giełdowych cena, jaką zapłacimy za udziały jest atrakcyjna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej