BIM Day 2019 – cyfrowa budowa. Konferencja Autodesk

2019-08-26 12:59 czem
BIM Day 2019 konferencja Autodesk
Autor: Autodesk

Standardy BIM już dawno wkroczyły do polskiego budownictwa, choć nie są one jeszcze ani powszechne, ani tym bardziej obligatoryjne. Ale to tylko kwestia czasu, gdy BIM – czyli z ang. Building Information Modeling – stanie się normą. Potwierdzi to kolejna konferencja Autodesk BIM Day 2019, która odbędzie się 15 października w Warszawie. Spotkanie opatrzone jest podtytułem „cyfrowa budowa”.

Jakie trendy czekają architekturę i budownictwo? Jaki jest stopień adaptacji BIM w Polsce? Jak przenosić model BIM na etapy realizacji i zarządzania inwestycją budowlaną? Czy korzystanie z BIM, zwłaszcza na placu budowy, przekłada się na wzrost wydajności w budownictwie? To tylko niektóre zagadnienia konferencji Autodesk BIM Day 2019. Do udziału w konferencji, Autodesk zaprasza architektów, konstruktorów, instalatorów, wykonawców, deweloperów, inwestorów oraz przedstawicieli administracji i instytucji z obszaru architektoniczno-budowlanego. 

W czerwcu 2019 Autodesk opublikował raport „Budownictwo. Innowacje. Wizja liderów branży 2025”. Wynika z niego, że branża budowlana stoi przed wieloma wyzwaniami, z których najważniejsze to ekologia, zmiany społeczne oraz sytuacja na rynku pracy. Natomiast przyszłość branży silnie zdeterminuje postęp technologiczny oraz efektywniejsza współpraca na linii architekt – wykonawca – inwestor. W każdym z wymienionych obszarów BIM może stać się nieocenionym narzędziem.

W programie BIM Day 2019 przewidziano wiele prelekcji, a wśród nich premiera raportu „BIM, współpraca, chmura w polskim budownictwie”, której towarzyszyć będzie debata z udziałem zaproszonych ekspertów. Ponadto zaplanowano prezentację narzędzi oraz wystawę nowych technologii dla rynku.

Ruszyła już rejestracja uczestników konferencji na https://www.bimday2019.pl, trzeba pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. 

Konferencja Autodesk
„BIM Day 2019 – cyfrowa budowa”
Warszawa, 15 października 2019
Airport Hotel w Warszawie

BIM Day 2015 konferencja Autodesk
Autor: Autodesk Uczestnicy wcześniejszej konferencji Autodesk na temat BIM
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej