Awbud zmodernizuje kolejną oczyszczalnię ścieków

2011-04-05 14:49
Centralna Oczyszczalnia Ścieków
Autor: brak danych

Konsorcjum, w skład którego wchodzi Awbud, wygrało przetarg na modernizację oczyszczalni ścieków w Gliwicach. Wartość umowy to 40 mln zł brutto. Modernizacja Centralnej Oczyszczalni Ścieków, jest jednym z trzech zadań dużego projektu – II etapu modernizacji gospodarki wodno-ściekowej w Gliwicach.

Przedsięwzięcie to obejmuje także modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Łabędach oraz refinansowanie wykonanej już przebudowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej w rejonie ul. Dolnej Wsi. Wartość całego projektu wynosi 94,5 mln zł, z Unii Europejskiej pozyskano na ten cel 35,4 mln zł.

Zobacz także: Nowe tereny inwestycyjne w centrum Sochaczewa

- Wyśrubowane wymogi Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska wymuszają stosowanie w Polsce nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań w dziedzinie oczyszczania ścieków. Dlatego też ten segment rynku jest bardzo atrakcyjny i Grupa Awbud, która ma już na nim wiele sukcesów, zamierza być jednym z najważniejszych wykonawców tego typu kontraktów w kraju - mówi Michał Wuczyński, prezes zarządu Awbud SA.

Modernizacja gliwickiej oczyszczalni, to kolejne tego typu przedsięwzięcie zawarte w ostatnich miesiącach przez Grupę Awbud. W styczniu spółka zdobyła kontrakt na projekt i generalne wykonawstwo rozbudowy i oczyszczalni ścieków w Oławie. Wartość inwestycji opiewa na ponad 10 mln zł netto. Zakres prac to m.in. pompownia osadu, zbiornik i magazyn osadu, dwa reaktory ATSO, budynki odwadniania i zagęszczania osadów, nowe przewody technologiczne i inne prace instalacyjne. Dzięki kontraktowi w Gliwicach portfel zamówień Grupy Awbud zwiększył się do ok. 275 mln zł, z czego do realizacji w roku 2011 przypada prawie 230 mln zł (bez sprzedaży wyrobów betonowych).

Centralna Oczyszczalnia Ścieków
Autor: UM Gliwice
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej