Awbud wybuduje osiedle mieszkaniowe w Katowicach

2011-12-09 8:46
Osiedle mieszkaniowe Francuska Park, Katowice
Autor: Francuska Park Osiedle mieszkaniowe w Katowicach wybudowane przez Awbud

Spółka budowlana Awbud wybuduje osiedle mieszkaniowe w Katowicach, na zlecenie dewelopera - Francuska Park. Wartość kontraktu o prace budowlane opiewa na ponad 20 mln złotych netto.

Spółka deweloperska Francuska Park realizuje w Katowicach inwestycję mieszkaniową. W ramach przedsięwzięca inwestor wybuduje osiedle mieszkaniowe Francuska Park.
Na generalnego wykonawcę zadania deweloper wybrał Awbud. Umowa o prace budowlane, na kwotę 23,65 mln złotych netto, została podpisana pomiędzy stronami 2 grudnia.

Przeczytaj również: Wyniki finansowe Awbudu za III kwartał 2011 roku

Jakie prace budowlane wykona Awbud?

W ramach zawartego kontraktu, Awbud zrealizuje pierwszy etap budowy osiedla Francuska Park. Osiedle mieszkaniowe powstanie w Katowicach. Inwestycja obejmie wybudowanie 9 budynków mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 81 tys. m2. Ponadto, prace budowlane obejmują wybudowanie na terenie obiektu lokali handlowo-usługowych.

Osiedle mieszkaniowe w Katowicach - opis

Nowopowstające osiedle mieszkaniowe w Katowicach zostanie wybudowane u zbiegu ulic Francuskiej i ul. Lotnisko, w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów i Katowickiego Parku Leśnego. Budynki mieszkalne to lokale apartamentowo-mieszkaniowe, od pięciu do dziewięciu kondygnacji, których powierzchnia użytkowa wynosi ponad 11 tys. m2.
Obiekt będzie miał również kondygnację podziemną, która zostanie zaadaptowana na garaż z 91 miejscami postojowymi. W każdym budynku będą funkcjonowały cichobieżne windy. Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji wynosi 81 tys. m2. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej