Wyniki finansowe Awbudu za III kwartał 2011 roku

2011-11-15 12:02
Awbud z dużym portfelem
Autor: Instal Lublin

Spółka Awbud przedstawiła wyniki finansowe za III kwartał 2011 roku. Firma w ostatnich dziewięciu miesiącach tego roku, wypracowała ponad 5,1 mln złotych netto przychodu. Natomiast zysk ze sprzedaży wyniósł ponad 21,6 mln złotych, i tym samym jest wyższy od ubiegłorocznego, o ponad 3 mln złotych.

Spółka budowlana Awbud w ostatnich dziewięciu miesiącach 2011 roku, odnotowała 250,8 mln złotych przychodu ze sprzedaży. W analogicznym okresie roku ubiegłego, spółka wypracowała 193,8 mln złotych. Dynamiczny wzrost sprzedaży był możliwy dzięki lepszej kontraktacji, zarówno w zakresie generalnego wykonawsta spółki matki, jak rownież w sektorze instalacyjnym - Instal Lublin.

Awbud w ostatnich 9 miesiącach

Skonsolidowany zysk netto ze sprzedaży po ostatnich 9 miesiącach osiągnął 21,6 mln złotych, i tym samym był wyższy od ubiegłorocznego wyniku o ponad 3,2 mln złotych. Pomimo straty w kwocie 4,3 mln złotych na kontrakcie realizowanym dla Ozen Plus, grupa osiągnęła zysk netto z działalności kontynuowanej w wysokości 884 tys. złotych. Strata wynikała z odstąpienia umowy z kontrahentem, w wyniku czego, nie rozliczono całego kontraktu, a w szczególności robót dodatkowych. Ponadto, utworzono rezerwy kosztowe na rozliczenia z podwykonawcami.
- Dodatni wynik po 9 miesiącach to efekt udanego III kwartału, w którym wypracowaliśmy skonsolidowany zysk netto na poziomie ponad 5,1 mln zł wobec 432 tys. złotych straty przed rokiem oraz przychody w kwocie 94 mln złotych, czyli o 15 proc. wyższe, niż w analogicznym okresie 2010 roku. Trzeci kwartał pokazał, że przy braku niekorzystnych zdarzeń jednorazowych, którymi były obarczone poprzednie kwartały, Grupa Awbud potrafi zarabiać - komentuje Przemysław Milczarek, wiceprezes Awbud odpowiedzialny za finanse.

Wyniki finansowe spółek z grupy Awbud

Wśród spółek z grupy Awbud zadowalające wyniki finansowe, osiągnął Instal Lublin. Spółka matka zanotowała przychody wyższe o 75 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (wzrost o 158,3 mln złotych). Zysk netto spółki wyniósł 6,6 mln złotych od początku 2011 roku. Instal Lublin zwiększył przychody o ponad 41 proc. Dochody netto w trzecim kwartale 2011 roku, wyniosły 2,7 mln złotych wobec strary przed rokiem, w wysokości 5,6 mln złotych.
- Efekty daje już przeprowadzona restrukturyzacja tej spółki, której rezultatem jest zmniejszenie kosztów stałych, a także znacznie lepszy poziom kontraktacji. Obecnie realizowane kontrakty charakteryzują się stabilnymi dodatnimi marżami. Wartość umów podpisanych na przyszły rok z uwzględnieniem wyłączeń konsolidacyjnych to obecnie 160 mln złotych. Liczymy w najbliższym czasie na kolejne kontrakty, które pozwolą uzupełnić portfel zamówień - podsumowuje wiceprezes Przemysław Milczarek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej