Autostrada A6. GDDKiA ogłosiła przetarg na roboty budowlane

2012-02-01 15:48
Roboty drogowe
Autor: GDDKiA Roboty drogowe

Autostrada A6 zyska nowy węzeł drogowy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na budowę. W ramach inwestycji w miejscowości Kijewo zostanie wybudowany podwójny wiadukt. Roboty budowlane prawdopodobnie ruszą w połowie roku. Węzeł zostanie oddany do użytku w 2013 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła 1 lutego przetarg na roboty budowlane. Zadanie obejmuje budowę węzła Tczewska w miejscowości Kijewo (woj. zachodniopomorskie).

Przeczytaj również: Świętokrzyskie: będzie obwodnica Końskich. Wkrótce ruszą roboty drogowe

Roboty budowlane

Roboty budowlane obejmują wybudowanie podwójnego wiaduktu - (jadąc od węzła Kijowo w kierunku Świnoujścia) oraz łącznicy węzła Tczewska.

Autostrada A6

Od września 2011 roku autostrada A6 jest przebudowywana. Aktualnie 2-kilometrowa trasa jest przygotowywana pod budowę przyszłego węzła. Prowadzone prace związane są z budową ulicy Nowoprzestrzennej i układu drogowego. Wymieniane są poniemieckie płyty betonowe na nawierzchnię bitumiczną. Roboty przy budowie węzła powinny zakończyć się w połowie 2013 roku.

Autostrada A6 łączy północno-zachodnią sieć drogową Polski z Niemcami. Wybudowana w latach 30-stych droga jest południową obwodnicą Szczecina. GDDKiA od lat 90-tych realizuje przebudowę kolejnych fragmentów drogi. Obecnie do remontu pozostał ostatni odcinek autostrady A6 od węzła Kijewo od wezła Rzęśnica (aktualnie odcinek oznaczony jako droga S3).

Więcej

Autostrada A6- budowa węzła Tczewska
Autor: GDDKiA Austostrada A6 - (węzeł Tczewska)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej