Autostrada A6. GDDKiA ogłosiła przetarg na roboty budowlane

2012-02-01 15:48
Roboty drogowe
Autor: GDDKiA Roboty drogowe

Autostrada A6 zyska nowy węzeł drogowy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła przetarg na budowę. W ramach inwestycji w miejscowości Kijewo zostanie wybudowany podwójny wiadukt. Roboty budowlane prawdopodobnie ruszą w połowie roku. Węzeł zostanie oddany do użytku w 2013 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła 1 lutego przetarg na roboty budowlane. Zadanie obejmuje budowę węzła Tczewska w miejscowości Kijewo (woj. zachodniopomorskie).

Przeczytaj również: Świętokrzyskie: będzie obwodnica Końskich. Wkrótce ruszą roboty drogowe

Roboty budowlane

Roboty budowlane obejmują wybudowanie podwójnego wiaduktu - (jadąc od węzła Kijowo w kierunku Świnoujścia) oraz łącznicy węzła Tczewska.

Autostrada A6

Od września 2011 roku autostrada A6 jest przebudowywana. Aktualnie 2-kilometrowa trasa jest przygotowywana pod budowę przyszłego węzła. Prowadzone prace związane są z budową ulicy Nowoprzestrzennej i układu drogowego. Wymieniane są poniemieckie płyty betonowe na nawierzchnię bitumiczną. Roboty przy budowie węzła powinny zakończyć się w połowie 2013 roku.

Autostrada A6 łączy północno-zachodnią sieć drogową Polski z Niemcami. Wybudowana w latach 30-stych droga jest południową obwodnicą Szczecina. GDDKiA od lat 90-tych realizuje przebudowę kolejnych fragmentów drogi. Obecnie do remontu pozostał ostatni odcinek autostrady A6 od węzła Kijewo od wezła Rzęśnica (aktualnie odcinek oznaczony jako droga S3).

Więcej

Autostrada A6- budowa węzła Tczewska
Autor: GDDKiA Austostrada A6 - (węzeł Tczewska)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej