Autostrada A2: podwykonawca ściągnął należność od Covec przez windykację

2011-08-17 13:48
A2 Stryków - Konotopa
Autor: GDDKiA

Jeden z podwykonawców budowy autostrady A2, wziął sprawę w swoje ręce i zgłosił się do firmy windykacyjnej w celu ściągnięcia należności od Covec.Spółka windykacyjna Obligo - ściągnęła część należności od chińskiego konsorcjum.

Na początku sierpnia spółka Obligo odzyskała bezpośrednio od chińskiego konsorcjum pierwszą część kwoty głównej.
W dalszym ciągu, jednak nie wiadomo kiedy firmy podwykonawcze otrzymają zaległe pieniądze.

. - Sprawa jest już zakończona, faktura zapłacona, nasz klient zadowolony z faktu odzyskania środków, które uważał za stracone.
W wielu wypadkach kontakt z firmą windykacyjną dyscyplinuje dłużnika, który szybciej spłaca należności. Covec jest tu dobrym przykładem - mówi Krzysztof Madej, prezes Obligo Sp. z o.o.

13 czerwca GDDKiA wypowiedziała firmie Covec umowę na budowę autostrady A2 na odcinku A i C, między Strykowem, a Konotopą. Z dniem 11 sierpnia GDDKiA przedłużyła termin składania przez podwykonawców wniosków potwierdzających wykonanie oraz odbiór fakturowanych robót - dostaw i usług w stosunku do chińskiego konsorcjum.
Łączna kwota zaległości wobec polskich wykonawców to 117 mln złotych. Część należności spłaci GDDKiA. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ponosi jednak odpowiedzialności za zobowiązanie wobec podwykonawców, których Covec nie zgłosił. W związku z tym, kilka firm wykonawczych, postanowiło odzyskać należności we własnym zakresie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej