Autostrada A2: podwykonawca ściągnął należność od Covec przez windykację

2011-08-17 13:48
A2 Stryków - Konotopa
Autor: GDDKiA

Jeden z podwykonawców budowy autostrady A2, wziął sprawę w swoje ręce i zgłosił się do firmy windykacyjnej w celu ściągnięcia należności od Covec.Spółka windykacyjna Obligo - ściągnęła część należności od chińskiego konsorcjum.

Na początku sierpnia spółka Obligo odzyskała bezpośrednio od chińskiego konsorcjum pierwszą część kwoty głównej.
W dalszym ciągu, jednak nie wiadomo kiedy firmy podwykonawcze otrzymają zaległe pieniądze.

. - Sprawa jest już zakończona, faktura zapłacona, nasz klient zadowolony z faktu odzyskania środków, które uważał za stracone.
W wielu wypadkach kontakt z firmą windykacyjną dyscyplinuje dłużnika, który szybciej spłaca należności. Covec jest tu dobrym przykładem - mówi Krzysztof Madej, prezes Obligo Sp. z o.o.

13 czerwca GDDKiA wypowiedziała firmie Covec umowę na budowę autostrady A2 na odcinku A i C, między Strykowem, a Konotopą. Z dniem 11 sierpnia GDDKiA przedłużyła termin składania przez podwykonawców wniosków potwierdzających wykonanie oraz odbiór fakturowanych robót - dostaw i usług w stosunku do chińskiego konsorcjum.
Łączna kwota zaległości wobec polskich wykonawców to 117 mln złotych. Część należności spłaci GDDKiA. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ponosi jednak odpowiedzialności za zobowiązanie wobec podwykonawców, których Covec nie zgłosił. W związku z tym, kilka firm wykonawczych, postanowiło odzyskać należności we własnym zakresie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej