A4: Polimex-Mostostal złożył ofertę z najlepszą ceną

2010-07-14 16:34

13 lipca 2010 r. Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie - dokonała otwarcia ofert w przetargu na budowę autostrady A4 na odcinku: Rzeszów (węzeł Rzeszów Wschód) – Jarosław (węzeł Wierzbna).

Polimex-Mostostal w konsorcjum z Doprastav a.s. – Bratysława, złożył w tym przetargu ofertę z najlepszą ceną, która wynosi: 1 miliard 800 milionów zł. netto, 2 miliardy 196 milionów zł. brutto.

Udział Polimexu-Mostostalu w konsorcjum stanowi 51% Okres realizacji odcinka A4 o długości 41 km wyniesie 21 miesięcy od daty rozpoczęcia prac.

Ostateczny wybór najkorzystniejszej oferty zostanie dokonany przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procedury badania i oceny ofert. W tym procesie cena stanowi kryterium o wadze 90%.

- W ostatnich tygodniach w kilku znaczących przetargach nasze oferty zostały wskazane przez zamawiających jako najkorzystniejsze w tym m.in. na budowę odcinka drogi ekspresowej S69 za ponad 788 mln zł, dwóch odcinków linii kolejowych za ponad 1 mld zł. (oferty złożone przez Torpol – spółkę zależną w 100% od Polimexu-Mostostalu) oraz na budowę stadionu w Gliwicach za ponad 54 mln zł. Kontrakty te powinny zostać podpisane niebawem i z uwzględnieniem ww. oferty na budowę odcinka autostrady A-4, spodziewamy się, że nasz portfel zamówień powiększy się do kwoty ponad 10 mld zł – informuje Konrad Jaskóla, prezes zarządu Polimex-Mostostal S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej