A4: Polimex-Mostostal złożył ofertę z najlepszą ceną

2010-07-14 16:34

13 lipca 2010 r. Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie - dokonała otwarcia ofert w przetargu na budowę autostrady A4 na odcinku: Rzeszów (węzeł Rzeszów Wschód) – Jarosław (węzeł Wierzbna).

Polimex-Mostostal w konsorcjum z Doprastav a.s. – Bratysława, złożył w tym przetargu ofertę z najlepszą ceną, która wynosi: 1 miliard 800 milionów zł. netto, 2 miliardy 196 milionów zł. brutto.

Udział Polimexu-Mostostalu w konsorcjum stanowi 51% Okres realizacji odcinka A4 o długości 41 km wyniesie 21 miesięcy od daty rozpoczęcia prac.

Ostateczny wybór najkorzystniejszej oferty zostanie dokonany przez Zamawiającego po przeprowadzeniu procedury badania i oceny ofert. W tym procesie cena stanowi kryterium o wadze 90%.

- W ostatnich tygodniach w kilku znaczących przetargach nasze oferty zostały wskazane przez zamawiających jako najkorzystniejsze w tym m.in. na budowę odcinka drogi ekspresowej S69 za ponad 788 mln zł, dwóch odcinków linii kolejowych za ponad 1 mld zł. (oferty złożone przez Torpol – spółkę zależną w 100% od Polimexu-Mostostalu) oraz na budowę stadionu w Gliwicach za ponad 54 mln zł. Kontrakty te powinny zostać podpisane niebawem i z uwzględnieniem ww. oferty na budowę odcinka autostrady A-4, spodziewamy się, że nasz portfel zamówień powiększy się do kwoty ponad 10 mld zł – informuje Konrad Jaskóla, prezes zarządu Polimex-Mostostal S.A.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej