800-lecie ceramiki budowlanej na ziemiach polskich

2009-10-02 12:44
800-lecie ceramiki budowlanej na ziemiach polskich
Autor: Ka

...ma być świętowane przez cały 2010 rok. Inauguracja obchodów nastąpi 7 października 2009 roku na centralnej akademii organizowanej przez Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Silikatów wraz z Konfederacją Budownictwa i Nieruchomości z okazji "Dnia Budowlanych". Wówczas poznamy laureatów konkursu o Medal im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Mirosław Jaroszewicz, Członek Zarządu Związku Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Silikatów
Autor: Ka Mirosław Jaroszewicz, Członek Zarządu Związku Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Silikatów.
Obecne na konferencji władze Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości oficjalnie zaprosiły zebranych na Dzień Budowlanych - już 7 października!
Autor: Ka Obecne na konferencji władze Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości oficjalnie zaprosiły zebranych na "Dzień Budowlanych" - uwaga, to już 7 października!

- W Polsce cegła palona weszła w użycie na szerszą skalę w XIII wieku. Jej wyjątkowe właściwości techniczne i użytkowe sprawdzają się i dziś - budując dom z ceramiki spełniamy wszystkie wymagania sformułowane w znowelizowanych właśnie przepisach Prawa Budowlanego. Przy doskonałych cechach konstrukcyjnych, ceramiczne wyroby budowlane mają bardzo dobrą izolacyjność cieplną i akustyczną oraz wysoką odporność ogniową - podkreśla Mirosław Jaroszewicz, Członek Zarządu ZPCBiS. - Celem obchodów 800-lecia ceramiki budowlanej na ziemiach polskich jest właśnie możliwie wszechstronne pokazanie zalet i wartości tych materiałów budowlanych, pokazanie dorobku branży w Polsce, spopularyzowanie w społeczeństwie możliwości zastosowań ceramiki oraz rozwiązań architektonicznych, jakie ona daje. Bo z ceramiki można zbudować każdy dom w każdych warunkach klimatycznych.

Konspekt działań obchodów 800-lecia ceramiki budowlanej na ziemiach polskich zakłada m.in. stworzenie listy najstarszych obiektów murowanych w Polsce, utworzenie spisu VIP-ów budowlanych – tzw. Opinion Leaderów branży budowlanej (architekci, inżynierowie budownictwa, konserwatorzy zabytków, przedstawiciele Ministerstwa Budownictwa i władz państwowych), a nawet przygotowanie planu wykładów na uczelniach na rok akademicki 2009/2010.  Ciekawie zapowiada się projekt: 800 cegiełek na 800-lecie ceramiki budowlanej w Polsce. Sprzedaż symbolicznych cegiełek o wartości 500 zł, firmom związanym z budownictwem (deweloperom, producentom materiałów budowlanych, hurtownikom) pomoże pozyskać fundusze na renowację najstarszego zachowanego polskiego obiektu zbudowanego z cegły.

- Z okazji 800-lecia obchodów została ustanowiona odznaka "Za zasługi dla ceramiki budowlanej" dla osób związanych z naszą branżą - dodaje prezes ZPCBiS.
Wręczenie odznak, a także Medali im. Króla Kazimierza Wielkiego, będzie miało miejsce na uroczystości organizowanej przez ZPCBiS wraz z KBiN z okazji "Dnia Budowlanych" 7 października br. o godzinie 12:00 w Muzeum Porczyńskim (Pl. Bankowy, Warszawa). Patronat nad tym branżowych wydarzeniem objął Minister Infrastruktury. W spotkaniu udział już zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Państwowej Inspekcji Pracy oraz posłowie różnych opcji politycznych.

- Nie zamykamy się tylko do grona członków Związku PCBiS, a właśnie otwieramy na inne zakłady ceramiczne nie będące członkami naszego Związku, gdyż uważamy, że będzie to święto całej branży ceramiki budowlanej - zapewnia Mirosław Jaroszewicz z ZPCBiS

Konferencja, swoiste preludium do oficjalnej inauguracji obchodów 800-lecia ceramiki budowlanej na ziemiach polskich, odbyła się 1 października 2009 r. na Międzynarodowych Targach Inwestycyjnych EUROBUILD w Warszawie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej