15 maja 2010 - finał konkursu "Młodzi Projektanci Zieleni"!

2010-04-26 13:53
LOGO KONKURSU
Autor: brak danych

W dniach 15-16 maja 2010 r. na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego RËNK w Gdańsku odbędzie się finał konkursu “Młodzi Projektanci Zieleni".  Współorganizatorami III edycji konkursu “Młodzi Projektanci Zieleni" są: Pomorskie Stowarzyszenie Ogrodników i Projektantów Terenów Zieleni PSOiPTZ oraz Centrum Promocji Architektura i Zieleń Zielony Loft Sp. z o.o.

W konkursie młodych projektantów biorą udział studenci uczelni wyższych i uczniowie szkół średnich, którzy na podstawie wykonanego wcześniej projektu aranżują na wystawie wybrany fragment wykonanej koncepcji ogrodu. W roku 2010 tematem przewodnim konkursu jest Eko-Ogród. Projekt ogrodu z elementami ekologicznych rozwiązań. Szerzenie postawy ekologicznej wśród młodych jest konieczne, aby przyszli architekci krajobrazu w pracy zawodowej brali pod uwagę możliwości wykorzystywania rozwiązań przyjaznych naturalnemu środowisku.

Projekt dociera do uczniów i studentów północnej polski, firm branżowych wystawiających się i odwiedzających wystawę oraz do dużej rzeszy mieszkańców regionu. W 2009 r. wystawę odwiedziło ponad 40 tyś. osób, a aranżacje stoisk wykonane przez młodzież cieszy się największym zainteresowaniem. W 2010 r., wystawa ma być większa niż w latach poprzednich, organizatorzy spodziewają się wielu międzynarodowych gości między innymi delegacji |sapgroup z Irlandii.

Logo konkursu Młodzi Projektanci Zieleni
Autor: brak danych

EKO – Ogród
Projekt ogrodu z elementami ekologicznych rozwiazan

Odpowiednio zaprojektowany Eko-ogród tworzy ekosystem, którym relacje miedzy wszystkimi elementami sa zrównoważone a postawa ekologiczna sprzyja zdrowemu i komfortowemu srodowisku życia.

Otwarcie konkursu nastapiło 10 marca 2010, rozstrzygniecie 24 kwietnia 2010r.
Finał odbędzie się 15 maja 2010 r - ZAPRASZAMY!
Regulamin konkursu TUTAJ

W tym samym terminie (15-16 maja 2010 r.) odbędzie się już po raz siódmy również na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego RËNK w Gdańsku Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza GRAJMY W ZIELONE. Podczas wystawy można zapoznać się z aktualnymi trendami w zakresie projektowania i realizacji terenów zieleni, najnowszymi produktami dla ogrodu, a także dokonać zakupów roślin, krzewów, drzewek, narzędzi, środków ochrony roślin czy mebli ogrodowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej