15 maja 2010 - finał konkursu "Młodzi Projektanci Zieleni"!

2010-04-26 13:53
LOGO KONKURSU
Autor: brak danych

W dniach 15-16 maja 2010 r. na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego RËNK w Gdańsku odbędzie się finał konkursu “Młodzi Projektanci Zieleni".  Współorganizatorami III edycji konkursu “Młodzi Projektanci Zieleni" są: Pomorskie Stowarzyszenie Ogrodników i Projektantów Terenów Zieleni PSOiPTZ oraz Centrum Promocji Architektura i Zieleń Zielony Loft Sp. z o.o.

W konkursie młodych projektantów biorą udział studenci uczelni wyższych i uczniowie szkół średnich, którzy na podstawie wykonanego wcześniej projektu aranżują na wystawie wybrany fragment wykonanej koncepcji ogrodu. W roku 2010 tematem przewodnim konkursu jest Eko-Ogród. Projekt ogrodu z elementami ekologicznych rozwiązań. Szerzenie postawy ekologicznej wśród młodych jest konieczne, aby przyszli architekci krajobrazu w pracy zawodowej brali pod uwagę możliwości wykorzystywania rozwiązań przyjaznych naturalnemu środowisku.

Projekt dociera do uczniów i studentów północnej polski, firm branżowych wystawiających się i odwiedzających wystawę oraz do dużej rzeszy mieszkańców regionu. W 2009 r. wystawę odwiedziło ponad 40 tyś. osób, a aranżacje stoisk wykonane przez młodzież cieszy się największym zainteresowaniem. W 2010 r., wystawa ma być większa niż w latach poprzednich, organizatorzy spodziewają się wielu międzynarodowych gości między innymi delegacji |sapgroup z Irlandii.

Logo konkursu Młodzi Projektanci Zieleni
Autor: brak danych

EKO – Ogród
Projekt ogrodu z elementami ekologicznych rozwiazan

Odpowiednio zaprojektowany Eko-ogród tworzy ekosystem, którym relacje miedzy wszystkimi elementami sa zrównoważone a postawa ekologiczna sprzyja zdrowemu i komfortowemu srodowisku życia.

Otwarcie konkursu nastapiło 10 marca 2010, rozstrzygniecie 24 kwietnia 2010r.
Finał odbędzie się 15 maja 2010 r - ZAPRASZAMY!
Regulamin konkursu TUTAJ

W tym samym terminie (15-16 maja 2010 r.) odbędzie się już po raz siódmy również na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego RËNK w Gdańsku Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza GRAJMY W ZIELONE. Podczas wystawy można zapoznać się z aktualnymi trendami w zakresie projektowania i realizacji terenów zieleni, najnowszymi produktami dla ogrodu, a także dokonać zakupów roślin, krzewów, drzewek, narzędzi, środków ochrony roślin czy mebli ogrodowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej