Wskaźniki cen produkcji budowlano-montażowej - listopad 2002

2007-05-28 18:08

Z listopadowego raportu GUS wynika, że w listopadzie produkcja przemysłowa wzrosła o 2,8% w porównaniu z listopadem ubiegłego roku. Niestety ożywienia nie widać w budownictwie - tutaj produkcja spadła o 8,6%.

Szacuje się, że ceny produkcji budowlano-montażowej w listopadzie br. były o 0,2% niższe niż w poprzednim miesiącu. Spadły ceny przygotowania terenu pod budowę (o 0,4%), wznoszenia obiektów budowlanych; inżynierii lądowej i wodnej oraz wykonywania robót budowlanych wykończeniowych (o 0,2%). Wzrosły natomiast ceny wykonywania instalacji budowlanych oraz wynajmu sprzętu budowlanego i burzącego z obsługą operatorską (o 0,1%). W okresie styczeń-listopad br. ceny produkcji budowlano-montażowej wzrosły o 0,4% (przed rokiem 2,1%). W listopadzie br. wzrost cen w stosunku do analogicznego miesiąca ub. roku wyniósł 0,6%. Najbardziej podniesiono ceny wykonywania instalacji budowlanych (o 2,5%), a najmniej wznoszenia obiektów budowlanych; inżynierii lądowej i wodnej (o 0,3%). Obniżono natomiast ceny przygotowania terenu pod budowę (o 1,5%) oraz wynajmu sprzętu budowlanego i burzącego z obsługą operatorską (o 2,6%).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej