Spółki budowlane zbierają żniwa

2007-05-25 18:22

Indeks WIG błyskawicznie zyskuje na wartości. Największą popularnością cieszą się spółki związane z branżą budowlaną, których notowania rosną z dnia na dzień. Od połowy czerwca wartość indeksu WIG-Budownictwo wzrosła o 36 proc., podczas gdy WIG podskoczył o 9 punktów procentowych mniej.

Od gwałtownych spadków na giełdzie minęło dwa i pół miesiąca. Od tego czasu indeks zaczął stopniowo zyskiwać na wartości i ostatniego dnia lipca na moment osiągnął nawet rekordowy pułap 46 000 punktów, przebijając szczyt z 11 maja - 45 894,55 punktów.

W tym czasie szczególnie atrakcyjne dla inwestorów okazały się firmy deweloperskie i budowlane, których notowania prześcigają indeks WIG. Dostrzegalny w pierwszej połowie czerwca spadek 11 spółek budowlanych był spowodowany ogólnie złą sytuacją na giełdzie.

- Przyczyną wzrostów jest generalnie dobra atmosfera na rynku - komentuje Tomasz Krukowski, analityk CA IB. Żadna firma się obecnie specjalnie nie wyróżnia, wszystkie odnotowały dość znaczny wzrost wartości akcji. - Przypuszczalnie dobra passa będzie kontynuowana przez kilka miesięcy, aż nastąpi stabilizacja. Również inwestorzy giełdowi mogą chcieć złapać oddech - tłumaczy Tomasz Krukowski

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej