Rośnie produkcja budowlano-montażowa

2007-05-29 18:07

Wstępne dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny pokazują wzrost produkcji budowlano-montażowej; w październiku 2004 roku była ona o 4,1 proc. wyższa niż przed rokiem i 7,9 proc. wyższa niż w poprzednim miesiącu.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 0,8 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 2,2 proc. większym w porównaniu z wrześniem br.
Wzrost produkcji (w porównaniu z wrześniem br.) odnotowano w jednostkach zajmujących się:

  • wykonywaniem robót budowlanych wykończeniowych - o 12,8 proc.,
  • wznoszeniem obiektów budowlanych - inżynierią lądową i wodną - o 9,1proc.

Spadek zrealizowanych robót odnotowano natomiast w przedsiębiorstwach zajmujących się przygotowaniem terenu pod budowę (o 7,3 proc.) i wykonywaniem instalacji budowlanych (0,4 proc.).
W porównaniu z październikiem 2003 roku wzrósł poziom zreaalizowanych robót w przedsiębiorstwach zajmujących się wykonywaniem robót budowlanych wykończeniowych (o 37,2 proc.) i wznoszeniem obiektów budowlanych - inżynierią lądową i wodną (o 5,4 proc.).
W przedsiębiorstwach przygotowujących teren pod budowę i wykonujących instalacje budowlane produkcja spadła odpowiednio o 27 i 7,4 proc.
W okresie od stycznia do października 2004 roku produkcja budowlano-montażowa była o 3,7 proc. niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej