Rośnie produkcja budowlano-montażowa

2007-05-29 18:07

Wstępne dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny pokazują wzrost produkcji budowlano-montażowej; w październiku 2004 roku była ona o 4,1 proc. wyższa niż przed rokiem i 7,9 proc. wyższa niż w poprzednim miesiącu.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 0,8 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 2,2 proc. większym w porównaniu z wrześniem br.
Wzrost produkcji (w porównaniu z wrześniem br.) odnotowano w jednostkach zajmujących się:

  • wykonywaniem robót budowlanych wykończeniowych - o 12,8 proc.,
  • wznoszeniem obiektów budowlanych - inżynierią lądową i wodną - o 9,1proc.

Spadek zrealizowanych robót odnotowano natomiast w przedsiębiorstwach zajmujących się przygotowaniem terenu pod budowę (o 7,3 proc.) i wykonywaniem instalacji budowlanych (0,4 proc.).
W porównaniu z październikiem 2003 roku wzrósł poziom zreaalizowanych robót w przedsiębiorstwach zajmujących się wykonywaniem robót budowlanych wykończeniowych (o 37,2 proc.) i wznoszeniem obiektów budowlanych - inżynierią lądową i wodną (o 5,4 proc.).
W przedsiębiorstwach przygotowujących teren pod budowę i wykonujących instalacje budowlane produkcja spadła odpowiednio o 27 i 7,4 proc.
W okresie od stycznia do października 2004 roku produkcja budowlano-montażowa była o 3,7 proc. niższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej