O tysiąc przetargów więcej

2007-03-14 12:08

Im bliżej wiosny, tym liczba ogłaszanych przetargów budowlanych wzrasta. W lutym 2007 roku według danych TAI, zostało opublikowanych ponad 17 300 ogłoszeń przetargowych i zleceń na usługi, wykonanie oraz dostawy. Dotyczyły one głównie robót drogowych i prac energoelektrycznych. Pod względem liczby przodowało województwo mazowieckie.

Przetargi dotyczące branży budowlanej stanowiły ponad połowę wszystkich ogłoszeń. W porównaniu ze styczniem liczba ogłoszeń wzrosła o 8 proc., co więcej ogłoszono o ponad 1000 przetargów więcej niż w tym samym czasie 2006 roku (w lutym 2006 roku było około 8 209 ogłoszeń o przetargach budowlanych).

Informacje o przetargach budowlanych najczęściej można było znaleźć w Internecie. W porównaniu z lutym ubiegłego roku medium to doceniło o ponad 60 proc. ogłoszeniodawców więcej. Ogłoszenia pojawiały się również w Biuletynie Zamówień Publicznych, prasie, a także różnego rodzaju biuletynach regionalnych i branżowych.

Drogownictwo najbardziej popularne
Blisko 1/4 ogłoszeń dotyczyła drogownictwa i prac energoelektrycznych. Na trzecim miejscu pod względem popularności znalazły się przetargi dotyczące prac wodno-kanalizacyjnych (16% ogłoszeń). I jest to kontynuacja zeszłorocznej tendencji.

Najwięcej przetargów pochodziło z województwa mazowieckiego (1 435 ogłoszeń), śląskiego (1 275 ogłoszeń) i małopolskiego (1 061 ogłoszeń). Zarówno w poprzednim miesiącu, jak i rok temu, z tych trzech regionów wywodziło się najwięcej ogłoszeniodawców. Najmniej przetargów budowlanych w lutym b.r. pochodziło natomiast z województwa lubuskiego (238 ogłoszenia).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej